Do zámecké zahrady přijede letní kino ještě jednou. Lidé z Postoloprt mohou i hlasovat, jaký by si přáli film

Postoloprty – Lidé v Postoloprtech budou mít do konce prázdnin ještě jednu možnost „zajít si do letního kina“, a to na tradičním místě v zámecké zahradě. Promítat se bude už za necelých dvacet dní – v pátek 26. srpna. A kdo to stihne včas, může ovlivnit i to, jaký konkrétní film pořadatelé daný den nabídnou.

Pracovníci vyjíždějí s technikou z Kolína

V červenci zámecká zahrada na tři večery patřila prázdninovému pojízdnému Kinematografu bratří Čadíků, který v témže měsíci kromě Postoloprt potěšil fanoušky filmů a letního promítání také například na náměstí v Žatci nebo na nádvoří Nového Hradu Jimlín. Teď se do Postoloprt chystá další mobilní letní kino s prostým a výstižným názvem: Putovní kino. Firma sídlí v Holicích u Pardubic a její pracovníci s technikou vyjíždějí k objednanému promítání ze skladů ve středočeském Kolíně.

České filmy a novinky z posledních let

„Kino má v nabídce velké množství filmů včetně i oblíbených novinek z posledních dvou let. Chceme lidem v našem městě zpestřit kulturní dění až do konce prázdnin, a tak jsme se dohodli na příjezdu a produkci ještě jednoho letního kina na poslední prázdninový pátek,“ uvedl na dotaz naší redakce Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprty.

Jaký film byste chtěli? Hlasovat se dá už jen do pondělí

A lidé dokonce mají i zajímavou možnost sami si vybrat, co by chtěli při promítání v zámecké zahradě vidět. Na stránce města Postoloprt totiž probíhá malé „komentářové hlasování“ k otázce, jaký film by si přáli. Prozatím to vypadá, že pomyslný „vítěz“ vzejde ze dvojice českých komedií Vyšehrad: Fylm nebo Známí neznámí. „Je to zajímavý souboj. V pondělí 8. 8. objednáme u putovního kina film s největším počtem návrhů od účastníků ankety,“ potvrdil Pavel Panenka.

Kino loni promítalo v Žiželicích i Holedeči

Letní Putovní kino za dobu svého působení už najezdilo po ČR skoro 500 tisíc kilometrů, odpromítalo více než 2700 filmů a při produkcích uvítalo více než 600 tisíc návštěvníků, filmových fanoušků, uvádí firma na svých webových stránkách. Loni v červenci toto kino promítalo také například na fotbalovém hřišti v Žiželicích u Žatce a v srpnu v nedaleké Holedeči rovněž na Žatecku. „Lidé mají o prázdninové promítání zájem. I ve všední dny chodí dostatek návštěvníků. Jedná se o atrakci a nevšední zážitek, který lidé v dnešní uspěchané době vítají,“ uvedl Lubomír Lukeš z Putovního kina. Jediným problémem, který může zkomplikovat návštěvnost, je příchod velmi chladného nebo hodně deštivého počasí. V takovém případě se dá domluvit s provozovateli kina na případném náhradním termínu.

(na snímku nahoře: letní Putovní kino při jednom z představení v ČR. Foto Putovní kino)

ČTĚTE TAKÉ: Je červen, ale na statku sněžilo. Filmaři natáčejí v Postoloprtech už čtvrtý snímek. Jde o příběh vězně z války

ČTĚTE TAKÉ: Bečov, Kraslice, Postoloprty. Lidé mají radost, že se jejich město dostalo na plechovku světoznámého nápoje

ČTĚTE TAKÉ: Doma bez stavby to nikdo nemohl vydržet, všichni chodili pomáhat, vzpomíná pamětník. Letní kino v Žatci začalo vznikat před 70 lety