V Ročově začne advent s nově vysazeným vánočním stromem – jedličkou

Ročov – V Ročově se vánoční stromek na náměstíčku rozsvítí hned první prosincový den – tento pátek. A bude mít i svou „osobní“ slavnostní premiéru: ozdobená a rozzářená totiž bude nová jedle, zatím jen sotva metr a půl vysoká, která byla do parčíku v centru Ročova vysazena teprve před dvěma týdny.

Bude dělat radost dlouhé roky

„Letošní výzdoba v našem městysu je trochu jiná než v minulosti. Vysadili jsme zcela nový vánoční stromek, který poroste, a věřím, že bude nám všem v Ročově vždy při adventu a svátcích dělat radost dlouhé roky. Je to jedle bělokorá. Nyní už jsou na ní připravená i malá světélka a děti ze školy ji v pátek navečer poprvé rozsvítí,“ vysvětlil Vojtěch Václav Pour, starosta Ročova.

Svítit budou i listnáče – javory

Původně v obci zdobili vysoký strom u silnice zhruba naproti kostelu, ale ten je už teď tak mohutný, že instalace ozdob byla nebezpečná. Proto se vedení městečka rozhodlo pro změnu. „Původní strom je už příliš velký a věšení ozdob bylo technicky náročné a nebezpečné. Tak teď budeme mít novou jedličku,“ sdělil starosta. V Ročově nebude svítit pouze uvedená jedle, ale k výzdobě „se přidají“ dokonce trochu netypicky i některé listnáče. „Svítit budou některé javory u hlavní silnice, naše centrum bude pěkně vyzdobené,“ uvedl starosta.

Slavnost je připravena na pátek

Malá předadventní slavnost spojená s rozsvícením stromku proběhne v Ročově v pátek (1.12.) odpoledne a vpodvečer. Jedle se rozsvítí po setmění, setkání začíná kolem 16.30 hodin. „Srdečně zveme všechny návštěvníky, děti mají pro účastníky připravený krátký kulturní program, před školou bude i betlém. Těšíme se společně na pěknou předvánoční atmosféru,“ vzkázal Vojtěch Václav Pour.

ČTĚTE TAKÉ: Mrzne, až praští. I kozlík už má šálu. V Ročově je veselá, a zároveň i sváteční atmosféra

(na snímcích: nově vysazená jedlička v parku v Ročově, která bude v dalších letech sloužit jako vánoční strom a poprvé se rozsvítí již tento pátek. Na posledním obrázku za touto jedlí je vidět původní vánoční strom, který už ale vyrostl do velmi mohutných rozměrů a jeho zdobení je nyní už složité. Foto městys Ročov)