Maturanti budou tančit na plese: na výstavišti se bude natáčet nový film s Pavlou Beretovou

Louny – Pavla Beretová (40), která hrála kriminalistku v úspěšném seriálu Místo zločinu Ostrava, a Tomáš Bambušek (50), který zářil například v minisérii Metanol a navíc se v Lounech narodil, ztvární hlavní postavy v novém filmu Rok vdovy. Jeho část se bude nyní natáčet právě v Lounech – filmaři a herci budou pracovat tento týden v prostorách nedávno opraveného pavilonu na lounském výstavišti.

Natáčení pro film začalo již v červenci

Natáčení proběhne ve čtvrtek (30.11.), v pavilonu budou vznikat scény, které ve filmovém příběhu budou představovat maturitní ples. Film začali tvůrci natáčet již letos v červenci. Herce vede debutující režisérka Veronika Lišková, scenáristou byl Eugen Liška. Jde o snímek v české, slovenské a polské koprodukci. V dalších rolích budou hrát například Zuzana Kronerová, Lucie Žáčková, Jan Novotný, Klára Melíšková a další umělci ze současné české a slovenské herecké špičky.

Ústecký kraj poskytl filmařům grant, točí se i v Terezíně či Bílině

Na vzniku filmu spolupracuje i Ústecký kraj, jehož zastupitelé z rozpočtu kraje poskytli na filmové dílo grant 800 tisíc korun. Filmaři na oplátku natáčejí na několika různých místech v našem kraji. Tipy na lokace a další spolupráci jim poskytuje Filmová kancelář Ústeckého kraje, což se děje i u některých dalších českých filmů či seriálů, které již v kraji vznikly. „Scény pro nový film Rok vdovy tvůrci natáčeli v červenci například v Terezíně a Horních Zálezlech, nyní v listopadu to bude v Lounech, v prosinci se pak bude točit na radnici v Bílině nebo také v nemocnici v Ústí,“ shrnula Magdalena Fraňková z oddělení mediální komunikace Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Pro záběry v Lounech se hledalo více než sto komparzistů

V Lounech se budou tento týden točit záběry z maturitního plesu a tvůrci filmu a jejich spolupracovníci pro tuto filmovou scénu už s předstihem na začátku listopadu hledali komparzisty. Půjde hlavně o mladé lidi – tanečníky, ale i třeba o jejich „rodiče“, sedící u stolů. Při hledání komparzistů spolupracovala například Městská knihovna Louny, která jako organizace ostatně i celoročně provozuje uvedený Pavilon Josefa Fouska na výstavišti. „Hledali jsme je formou letáků i třeba sociálních sítí. V současnosti už máme obsazený plný počet potřebných komparzistů. Lidé měli velký zájem, počet byl obsazený zhruba za dva až tři dny po první výzvě. Když jsme dosáhli čísla 110 komparzistů, hledání už jsme ukončili,“ uvedla Karolína Homonai z Městské knihovny Louny, která se podílela na výběru komparzistů.

(na snímku nahoře: Pavla Beretová jako policistka v seriálu Místo zločinu Ostrava z roku 2020. Teď bude hrát hlavní roli v novém filmu Rok vdovy. Premiéra má být v roce 2025. Foto Česká televize)

ČTĚTE TAKÉ: Sympaťák Stanislav Majer: narodil se v Lounech, bydlel v Hříškově, pracoval jako truhlář a číšník. Teď je z něj skvělý herec

ČTĚTE TAKÉ: Úspěšný seriál Ochránce: v jeho čtvrtém dílu si „zahrálo“ také město Louny a kopce Středohoří

ČTĚTE TAKÉ: Byl jsem jediný, kdo ve filmu Zátopka předběhl, směje se voják Petr ze Žatce. Zahrál si v nejlepším snímku roku o slavném sportovci, natáčeném i v Lounech