Oblíbená adventní slavnost na nádvoří nebude. Na Novém Hradě ji zrušili už podruhé. Zámek se přidal ke kolegům ze Stekníku a Krásného Dvora

Louny, Jimlín – Oblíbená adventní slavnost na nádvoří zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun, původně plánovaná na sobotu 4. prosince, letos neproběhne. Důvodem je stále se zhoršující epidemická situace. Vedení zámku o zrušení události rozhodlo tento týden. Nový Hrad se tak připojil k zámkům ve Stekníku i Krásném Dvoře, které zrušení všech předvánočních prosincových akcí oznámily už dříve během listopadu.

Věřili jsme do poslední chvíle, ještě i minulý týden

„Snažili jsme se, aby akce mohla proběhnout, a do poslední chvíle ještě i minulý týden jsme věřili, že by se to mohlo povést. Bohužel se stálým nárůstem počtu nakažených a přibýváním bezpečnostních opatření proti šíření nákazy naše naděje pomalu mizela a tento týden jsme byli nuceni Adventní setkání na Novém Hradě zrušit,“ informoval ředitel zámku Josef Kabát. „Všem návštěvníkům se omlouváme a přejeme všem lidem hodně zdraví. Věřím, že příští rok se setkáme na všech našich akcích už bez omezení,“ dodal ředitel.

Zámek teď otevře až příští rok

Zámek Nový Hrad tak nyní otevře pro veřejnost až v příštím roce. Adventní slavnost na nádvoří byla kvůli stejnému problému zrušena už také před rokem – v prosinci 2020. Návštěvníci kvůli pandemii koronaviru přišli během loňského i letošního roku i o další oblíbené akce – například jarní Novohradskou pouť, velikonoční jarmark nebo také akce ke dni dětí. Zámek byl otevřen pro turisty alespoň přes léto a nabídl zájemcům kromě prohlídek i řadu dalších zajímavých kulturních událostí, například vystoupení divadelních souborů, promítání pojízdného kinematografu bratří Čadíků nebo třeba výstavu s názvem Tajemný Rudolf II.

Vláda vyhlásí nouzový stav, zrušených akcí zřejmě ještě výrazně přibude

Zrušených předvánočních akcí bude zřejmě ještě dost přibývat, protože vláda chystá další výrazné zpřísnění opatření proti šíření nákazy. Informace mají být zveřejněny ve čtvrtek vpodvečer (25.11.), v současnosti o nich vláda ještě jedná. Hovoří se o tom, že bude zřejmě vyhlášen nouzový stav, a to s okamžitou platností. Celoplošně mají být také například zrušeny nebo výrazně omezeny vánoční trhy a kulturní či společenské akce s předpokládanou vyšší účastí návštěvníků. Omezí se opět otevírací doba restaurací. V ohrožení tak nyní je řada adventních akcí, plánovaných i v okrese Louny.

ČTĚTE TAKÉ: A je to tady znovu: kulturní akce se začínají opět rušit kvůli epidemii. Zámky Stekník a Krásný Dvůr oznámily konec všech předvánočních plánů

ČTĚTE TAKÉ: Zámek je náš! Stovky lidí využily pozvání města a přišly si prohlédnout památku v Postoloprtech

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: zámek začal hořet uprostřed noci. Spalo v něm osmdesát dětí

(na snímku nahoře: Nový Hrad v Jimlíně. Foto Libor Želinský)