Objížďky a omezení u náměstí v Lounech trvají už čtvrt roku. Protáhnou se až do listopadu

Louny – Výkopy, zábrany, objížďky a všechna další dopravní omezení v centru Loun, související s opravou vodovodu, potrvají ještě minimálně do poloviny listopadu. Už od začátku července je kompletně uzavřená Pivovarská ulice, dříve nejdůležitější komunikace pro výjezd z náměstí směrem k Žatecké bráně. Tato ulice měla být původně znovu otevřena už v půlce září, ale opravy vodovodu se komplikují a protahují, takže ulice pořád ještě není průjezdná a po celém historickém centru už přes čtvrt roku platí objížďky.

Začíná třetí etapa rekonstrukce

V průběhu října Městský úřad Louny vydal další veřejnou vyhlášku, z níž vyplývá, že dopravní omezení kvůli rekonstrukci vodovodu potrvají nyní minimálně až do 15. listopadu. Jde o oblast Pivovarské ulice, Žatecké ulice, Beneše z Loun a část Mírového náměstí. Vyhlášku vydal odbor dopravy radnice, aktuálně se bude dělat třetí etapa rekonstrukce. „Během rekonstrukce se objevilo několik komplikací, takže se práce protáhly. Jedná se o zdržení vyvolané objektivními nepředvídanými okolnostmi, město za ně nebude uplatňovat žádné sankce,“ uvedla na dotaz naší redakce Zlata Náglová z oddělení komunikace Městského úřadu Louny.

Ulice u náměstí je zavřená od 10. července

Uzavírka Pivovarské ulice, dlouhé asi 200 metrů, začala letos 10. července. „Vodovod je starý více než šedesát let. Síť je už značně poruchová, je nutná rozsáhlá výměna potrubí. Řidičům se omlouváme za komplikace, ale bez dopravních omezení to bohužel nejde,“ informoval už v létě místostarosta Loun Pavel Csonka. Kromě vodovodu se opravuje i kanalizační síť. Rekonstrukci vede forma Metrostav, investorem je Severočeská vodárenská společnost (SVS), nejde tedy o stavební akci města. O vyjádření k příčinám zdržení a přesnější informace k termínu dokončení jsme v pátek požádali i SVS, ale společnost zatím neodpověděla. Její stanovisko doplníme do textu později, nebo ho přineseme v dalším článku.

(na snímku nahoře: Pivovarská ulice v Lounech, budova radnice je v pozadí. Ulice je zavřená již od 10. července, na snímku je její stav letos 18. října. Oprava se již blíží ke konci, ale pořád ještě místo není průjezdné a v centru platí řada dopravních omezení. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: V centru Loun začnou potíže. Celá Pivovarská ulice bude zavřená déle než dva měsíce, na řidiče čekají objížďky

ČTĚTE TAKÉ: Přes náměstí a centrum Loun bude zaveden jednosměrný průjezd. Žatecká brána bude sloužit pouze ke vjezdu