Hrad pro předškoláky, sestava pro siláky i velký plán na Jihu. Město Žatec vylepšuje hřiště a sportoviště

Žatec – Sportoviště a odpočinkový volnočasový areál v areálu za koupalištěm v Žatci v krátké uličce s názvem Bílý vrch bude mít novou herní sestavu pro batolata a předškolní děti. Její nákup schválila nyní v říjnu rada města Žatce, cena je necelých 300 tisíc korun bez DPH. Město zároveň plánuje vylepšit i několik dalších drobnějších i větších sportovních ploch na svém území. Zřídí například nové workoutové cvičiště v Mládežnické ulici a bude se snažit i o nákladnou revitalizaci sportovišť na sídlišti Jih včetně rozlehlé plochy u ZŠ Jižní.

Firma z jižní Moravy se na vybavení bezpečných hřišť specializuje

„Nová herní sestava na hřišti za koupalištěm nahradí současnou herní věž, která je stará deset let. U dětí je oblíbená a z jejich strany hodně vytížená, což vedlo k postupnému opotřebení a poškozování, další vliv na to má i počasí,“ uvedl Tomáš Kassal, mediální zástupce města Žatce. Novou věžovou herní sestavu s názvem Universal Hrad dodá městu společnost Bonita Group Service, která sídlí v Drásově v blízkosti Tišnova a Brna v Jihomoravském kraji a na vybavení dětských hřišť a sportovních hřišť se dlouhodobě specializuje, a to nejen v ČR. Zákazníky měla například i na Islandu či v Singapuru, jak firma uvádí na svém webu.

Sportoviště je v provozu celý rok

Na sportovišti za koupalištěm je možné zahrát si například tenis, volejbal, hokejbal, zajezdit si na oválu pro in-line bruslení. Areál je kromě dospělých sportovců velmi oblíbený i u rodin s dětmi, protože nabízí i mnoho hracích prvků pro malé děti a dobré zázemí s posezením pro doprovod. U správců je možné koupit si i kávu, studené pití nebo jiné občerstvení, v areálu jsou i toalety. Sportoviště provozuje Technická správa města Žatce, stejně jako vedlejší areál letního koupaliště. Sportoviště je v provozu prakticky celý rok, vstup je bezplatný.

Nová workout sestava půjde do Mládežnické ulice

Nové hřiště, tentokrát pro starší „cvičence“ a sportovce, by mělo v nejbližších měsících vzniknout také v Mládežnické ulici. Půjde o tzv. workoutovou sestavu, tedy soubor sportovních prvků určených pro venkovní posilování. Podobné veřejné workoutové cvičiště už v Žatci je například na břehu řeky Ohře v blízkosti zimoviště labutí a restaurace Chaloupka. O výběru vhodné lokality pro umístění nového cvičiště rozhodovali v průběhu října obyvatelé Žatce ve veřejné anketě a většina z nich se vyslovila pro Mládežnickou ulici, kde je i tělocvična sportovního klubu G-Titáni. „Montáž by měla proběhnout v listopadu, ale kdyby na to už nebylo vhodné počasí, odloží se na jaro příštího roku,“ vysvětlil Tomáš Kassal.

Modernizace velké sportovní plochy na Jihu bude závislá na dotaci

Další velkou modernizaci sportovišť chystá město na plochách vedle ZŠ Jižní. Tam by měl například vzniknout nový běžecký ovál s kvalitním povrchem pro atletiku, několik hřišť na různé míčové sporty, osvětlení a podobně. Cílem je později nabídnout celý areál k využívání nejen pro potřeby školy, ale odpoledne a večer i širší veřejnosti se zájmem o rekreační sportování. Přestavba v tomto případě ale bude potřebovat mnohem vyšší investici, částka se odhaduje přes deset milionů korun. Město Žatec chce v této souvislosti požádat o možnost přidělení státní dotace a přihlásit tedy záměr do jednoho ze státních dotačních programů, směřujících k rozvoji sportovní infrastruktury v regionech ČR. Město je zároveň připraveno podílet se na rekonstrukci sportovišť na Jihu a zaplatit zhruba 30 % nákladů ze svého rozpočtu. O tomto záměru budou v pondělí 23. října ještě jednat zastupitelé města.

(na snímku nahoře: hřiště a sportoviště za koupalištěm v Žatci. Sestava na snímku vlevo „půjde pryč“ a místo na ní se předškoláci mohou těšit na nový herní „hrad“ za 300 tisíc korun. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Nová sportovní hala v Žatci: takhle by mohla vypadat. Porota jako nejlepší určila návrh ze Španělska

ČTĚTE TAKÉ: Stínící plachty, nové herní prvky. Maminka čtyř dětí navrhla změny v oblíbeném areálu za koupalištěm v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka