Nový chodník v Nepomyšli by zajistil vyšší bezpečnost pro obyvatele a jejich děti. Městys žádá o dotaci

Podbořansko – Větší bezpečnost při pohybu v obci chce pomoci zajistit pro své obyvatele obecní úřad v Nepomyšli u Podbořan. Městys plánuje vybudovat nový chodník o délce přes sedmdesát metrů po levé straně silnice u výjezdu na Brody.

Dotace od ministerstva pro místní rozvoj

Na stavbu chodníku by chtěli v Nepomyšli získat dotaci z regionálního operačního programu od ministerstva pro místní rozvoj. Městys už podal oficiální žádost, s procesem mu pomáhá i místní akční skupina Vladař, což je obecně prospěšná společnost, zaměřená na rozvoj Podbořanska, Žluticka, Kadaňska a dalších oblastí v okolí Doupova.

Nový úsek chodníku by vytvořil souvislou bezpečnou část podél silnice

„Chtěli bychom nechat vystavět nový úsek chodníku o délce 73,5 metru.  Tento chodník by spojil další dvě části, kde už bezpečný chodník je. Tím by byl zajištěn bezpečný pohyb chodců v celém hůře přehledném úseku komunikace u vjezdu do obce, kde někteří řidiči mají tendenci překračovat povolenou rychlost a kde se zároveň pohybuje dost rodin s dětmi,“ vysvětlil starosta Nepomyšle Josef Lněníček.

V Nepomyšli žije necelých 500 obyvatel

O tom, zda žádost z Nepomyšle bude úspěšná, se rozhodne do konce letošního roku. V Nepomyšli žije v současnosti necelých 500 obyvatel, městys už má za sebou ale i doby, kdy jich bylo více než 1700.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Kola, přilby a jdeme cvičit pravidla! Děti v Podbořanech mohou využívat nové dopravní hřiště

ČTĚTE TAKÉ: Příprava k výměně železničního mostu přes Ohři u Libočan začne už v září. Město pronajalo pozemek, cesta v odpočinkové lokalitě bude uzavřena

ČTĚTE TAKÉ: Myslivci u Blatna prošli pole s vojtěškou a zachránili tři srnčata před sekačkami