V centru Loun začnou potíže. Celá Pivovarská ulice bude zavřená déle než dva měsíce, na řidiče čekají objížďky

Louny – V historickém centru Loun začnou po svátcích a následném víkendu dopravní omezení a komplikace. Od pondělí (10.7.) bude uzavřena Pivovarská ulice, dlouhá zhruba 200 metrů, což je nejdůležitější ulice pro výjezd z náměstí ve směru k Žatecké bráně. Uzavírka potrvá až do poloviny září, v ulici nebude možné ani parkovat. Na řidiče čekají objížďky v oblasti Mírového náměstí, ulice Beneše z Loun, Hilbertovy a dalších.

V ulici je nutné udělat výkopy kvůli opravě vodovodu

Informoval o tom Marcel Mihalik, mluvčí Městského úřadu Louny. Důvodem je podle něj pokračující rekonstrukce sítě vodovodů a kanalizace v centru města. V Pivovarské ulici je potřeba udělat výkopové práce. Vodovod a kanalizace v centru Loun se opravují na zakázku Severočeské vodárenské společnosti na několik etap, práce vede stavební firma Metrostav.

Znovu otevřená bude až ke konci září

„Vodovod je starý více než šedesát let. Síť je už značně poruchová, je nutná rozsáhlá výměna potrubí. Řidičům se omlouváme za komplikace, ale bez dopravních omezení to bohužel nejde,“ popsal místostarosta Loun Pavel Csonka. Pivovarská ulice má být pro dopravu znovu otevřena přibližně od 16. září. Práce na vodovodu v centru Loun pak budou pokračovat i v říjnu další etapou, ale už na jiném místě.

(na snímku nahoře: Pivovarská ulice při pohledu od muzea, v pozadí je radnice a náměstí. Foto Libor Želinský)