Každý den procházky, občas plavání. Usměvavá paní Zorka oslavila nejkulatější narozeniny – rovnou stovku

Žatec – Na konci března to byla paní Emilie a teď na začátku května zase paní Zorka. S oslavami nejkulatějších možných narozenin se dvěma nulami na konci – tedy rovné stovky – se v posledních týdnech v Žatci „roztrhl pytel“. V celé ČR žije nyní kolem osmi set lidí, kteří dosáhli věku nad sto let, a z nich v Žatci pobývají hned dvě tyto sympatické dámy.

V Žatci bydlí přes dvacet let

Sto let života nyní v květnu oslavila paní Zora Těhlová. Narodila se v Prostějově, poté žila na Moravě a následně v Praze. Od roku 2001 bydlí v Žatci. Pečuje o ni její dcera, s níž žije ve společném bytě. Paní Zora má čtyři vnoučata a sedm pravnoučat. Velkou oslavu s rodinou si užila minulou neděli, krátce předtím jí přišli poblahopřát také zástupci žatecké radnice včetně starosty Radima Laibla.

Procházky a bazén, to je skvělý recept

Paní Zorka je velmi svěží a vitální, stále i fyzicky aktivní, každý den chodí na procházky, dokonce občas i plavat do bazénu. Usměvavé paní by sto let nikdo nehádal – vypadá klidně i na věk o dvacet méně. „Naštěstí nemám ani žádný větší zdravotní problém, trápí mě jen trochu zhoršený sluch a zrak, ale to je u nás starších ročníků asi už normální,“ smála se sympatická jubilantka při návštěvě zástupců města. Dostala kytici a něco dobrého na zub, podepsala se do pamětní knihy, všem návštěvníkům poděkovala za pěkné dárky a pak už se začala připravovat na pořádnou oslavu v kruhu rodiny. Blahopřejeme i z naší redakce! Přejeme hodně zdravíčka, příjemné sportování a pořád hodně pěkných úsměvů!

ČTĚTE TAKÉ: Dort, květiny, velké nafukovací číslice: paní Emilie v Žatci oslavila krásných sto let

ČTĚTE TAKÉ: První v historii městečka. Paní Jiřina z Postoloprt oslavila krásných sto let

ČTĚTE TAKÉ: Léto nebo zima? Obojí je prima! Jubilantka ze Žiželic plete ponožky a píše vtipné básničky

(na snímcích: jubilantka Zora Těhlová s gratulanty ze žatecké radnice. Na prvním snímku je v záběru společně s dcerou a starostou Žatce Radimem Laiblem. Foto Město Žatec – Tomáš Kassal)