Nejhodnější miminko, jaké znám, chválí Pavla svou dceru Nelu. Holčička je první občánek Loun, město jí dalo milý dárek

Louny – Pavla Hlaváčková (28) bydlí v Lounech, má ráda cyklistiku, dříve pracovala právě v Lounech na dialýze a ke konci loňského roku šla na mateřskou dovolenou. Holčička přišla na svět dříve, než se čekalo, a tak spolu s maminkou byly obě měsíc v nemocnici v Mostě. Vše dopadlo dobře, obě jsou zdravé, a když se vrátily po propuštění zpět domů, ve schránce doma na ně čekalo příjemné překvapení v podobě dopisu od lounské radnice. Holčička Nela se totiž stala prvním občánkem města Loun, narozeným v roce 2023.

Měsíc v nemocnici, doma ve schránce zatím čekal příjemný dopis

„Byla jsem přes měsíc hospitalizovaná v nemocnici s malou, a když jsem se vrátila, našla jsem ve schránce dopis od města. Jakmile jsem ho přečetla, měla jsem obrovskou radost. Je to od města krásné gesto a pro nás milý dar,“ popsala na dotaz naší redakce Pavla Hlaváčková první okamžiky po svém příjezdu domů i s novorozenou dcerkou. Holčička se narodila 2. ledna. Tehdy měla 1,93 kilogramu a 43 cm. Byla menší než jiné děti, protože přišla na svět o pár týdnů dříve. Teď se jí daří výborně, své vrstevníky již v pohodě dohnala a už má váhu kolem čtyř kil.

Starosta a místostarosta pozvali holčičku na radnici

Město Louny schválilo finanční dar pro prvního občánka roku ve výši deset tisíc korun. Rada města o tom rozhodla ke konci ledna. To byly Pavla a Nelinka ještě v nemocnici. „Dárek od města nám udělal velkou radost. Ani bych nečekala, že by to vyšlo právě na nás. Nečekala jsem, ze první lounský občánek by se mohl narodit až druhého ledna,“ říká usměvavá Pavla. Dar od představitelů města převzala tento týden, kdy ji starosta a místostarosta i s holčičkou pozvali na krátké setkání na radnici. „Bylo to od nich moc milé, byla to příjemná schůzka a hezké odpoledne,“ popsala atmosféru mladá maminka. Nela je jejím prvním dítětem.

Je moc hodná, nají se a spinká, chválí maminka

Co koupí pro holčičku za příspěvek od města? „Něco do výbavičky to bude určitě. Zatím si příspěvek budeme šetřit. Všechny základní důležité věci jsme stihli pořídit už před porodem. Teď asi koupím šátkové nosítko, abychom si byly s malou v tomto jejím nejmenším věku co nejvíc nablízku,“ říká mladá maminka. A jak jim to zatím společně jde? Pláče dcerka často, nebo nechá maminku i vyspat a trochu odpočinout, aspoň v rámci možností, jak se říká? „Zatím skoro vůbec nebrečí, je moc hodná. Trochu jsem se bála, že budu mít uplakané miminko, ale opak je pravdou. Malá skoro nepláče, nechá mě přes noc spát. Jsem zvyklá z porodnice na krmení každé asi tři hodiny. Ona se nají a pak spinká a je hodná. Je to to nejhodnější miminko, jaké znám,“ chválí dceru sympatická Pavla.

ČTĚTE TAKÉ: Nela se narodila jako první nový občánek Loun v letošním roce. Město teď schválilo dar pro její rodinu 10 tisíc korun

ČTĚTE TAKÉ: Pro Maxíka, pro Lucku. Každý z prvňáčků dostal neobvyklý dárek – penál se svým jménem

ČTĚTE TAKÉ: Šťastný konec: zmatené vystrašené štěně běhalo na okraji Podbořan. Teď už má nový domov, od nového roku je u rodiny ve Vroutku

(na snímcích: holčička Nela, její maminka Pavla a společné setkání se starostou Loun Milanem Rychtaříkem a místostarostou Pavlem Csonkou na lounské radnici. Foto Městský úřad Louny a archiv Pavly Hlaváčkové)