Válečné příběhy pokračují. Filmaři obsadí Žatec, Lenešice i Černochov

Louny, Žatec – Vojáci, civilisté, zranění lidé, ruiny a rozvaliny. Tradice filmů s převládajícími válečnými a poválečnými náměty pořizovaných v Žatci a okolí v posledních letech bude pokračovat i během letošního jara. Na konci března a v dubnu se filmaři přímo v Žatci, ale také v Lenešicích, pustí do natáčení celovečerního filmu Norimberk. Pokračuje i tvorba dalšího slavného příběhu Na západní frontě klid. Jeho tvůrci tento týden už točili v okolí Podbořan a Postoloprt a v závěru března se na jeden den přesunou na Lounsko do oblasti kolem Černochova u Peruce.

Oba filmy točí zahraniční štáby

Potřebný prostor, zázemí a další nutné činnosti pro natáčení obou snímků organizačně zajišťuje česká společnost Film Makers, která komunikuje s úřady a institucemi. Oba filmy vytvářejí zahraniční filmové štáby, nová verze románu Na západní frontě klid vzniká v produkci americké společnosti Netflix.

Město Žatec dostane za pronájem 850 tisíc korun

Štáb filmu Norimberk bude mít zázemí v Žatci. Některé plochy ve městě si pronajal na termíny od 30. března do 11. dubna. Natáčet se bude mj. na náměstí Petra Chelčického, Nádražních schodech, na Smetanově náměstí, v areálu bývalé Fruty a na dalších místech. Producenti filmu městu zaplatí za možnost natáčení a pronájem veřejného prostranství a budov v majetku města přibližně 850 tisíc korun.

Oblíbeným místem poválečných scén je napůl zbořený lenešický cukrovar

Stejný snímek se bude na konci března v několika dnech natáčet i v Lenešicích v prostorách bývalého cukrovaru, který filmaři opakovaně a rádi využívají právě k příběhům z poválečné doby. Zbytky budovy totiž dobře vykreslují požadovanou atmosféru, dají se skvěle využít jako ruiny po bombardování. Mezi těmito kulisami se budou nyní pohybovat lidé v rolích německých vojáků, ruských vojáků, amerických vojáků, zranění pacienti, civilisté. Vyplývá to z informací castingové agentury ProCast, která pro tyto úlohy stále ještě hledá komparzisty a zájemci si pořád mohou přivydělat. Děj filmu, jak už vyplývá z názvu, se odehrává mj. v Norimberku a jednou z linek příběhu jsou známé poválečné procesy s představiteli nacismu.

U Černochova se bude točit jeden den

V oblasti Černochova na Lounsku se bude natáčet 31. března, město Louny filmařům povolilo na tento den uzavření silnice mezi Černochovem a Evaní. Film Na západní frontě klid se tvoří na motivy slavného románu, který napsal Erich Maria Remarque. Příběh se v tomto případě odehrává už za první světové války.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Pár telefonů a pak už mě pustili, směje se fotografka z Podbořan. Jedna z mála, kdo nafotil vojáky ve vznikajícím slavném příběhu

ČTĚTE TAKÉ: Filmaři za pár dní rozjedou další natáčení v Žatci. Seriál Ponorka přinese městu milion korun

ČTĚTE TAKÉ: Tři bunkry v Lounech mají nový maskovací nátěr. Z jednoho nadšenci vybourali 11 tun betonu, který tam nalili okupanti