Tomanova ulice bude o dvě stě metrů delší. Na sobotu se chystá kácení stromů, stavba se blíží

Louny – Jen pár dní před ukončením tzv. období vegetačního klidu, ve kterém má podle české legislativy probíhat kácení či prořezávání stromů a jiných dřevin, protože je to pro ně během zimy šetrnější, se chystá město Louny nechat pokácet přibližně desítku stromů v Tomanově ulici. Odborníci porazí stromy v uvedené lokalitě na západním sídlišti tuto sobotu, 20. března.

Oblast mezi dvěma křižovatkami

Stromy se budou odstraňovat v úseku Tomanovy ulice o délce přibližně sto metrů. „Bude to oblast mezi křižovatkami s ulicí Březinovou a Vavřince z Březové,“ upřesnila Kateřina Švobová z Městského úřadu Louny. Lidé v této oblasti by měli v sobotu dbát na zvýšenou opatrnost.

Ulice se prodlouží směrem na západ

Město na letošní rok připravuje prodloužení Tomanovy ulice směrem více na západ, kde se spojí s Kosmovou ulicí a později i s Dalimilovou. Ulice se zpevněným povrchem, vozovkami a chodníky, se tak proti současnému stavu prodlouží přibližně o dvě stě metrů. „Zeleň, kterou pracovníci odstraní, zasahuje do trasy nové komunikace a chodníků. Místo ní bude v lokalitě později vysazeno jedenáct javorů, a to ve středovém zeleném pásu mezi vozovkami,“ sdělila Kateřina Švobová.

Doba vegetačního klidu končí 31. března

Doba vegetačního klidu podle vyhlášek trvá od 1. listopadu do 31. března. Podle dendrologů i ministerstva životního prostředí je kácení nebo jiné zásahy do dřevin v tomto chladnějším období roku pro stromy šetrnější.  

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Začal vegetační klid, radnice v Lounech a Postoloprtech schválily pokácet desítky stromů

ČTĚTE TAKÉ: V Holárkových sadech město nechá pokácet 170 stromů. Práce začnou už v únoru

ČTĚTE TAKÉ: Z vysokých topolů zbyly pahýly. Město zahájilo složité kácení u řeky nad jezem v Žatci