Urostlý vodník s fajfkou hlídá řeku v Postoloprtech

Postoloprty – Řeku nedaleko Postoloprt hlídá nově příchozí hastrman. Na konci července se usadil na vrbě na levém břehu, je velice obratný, takže dokázal vyšplhat na vysoký strom bez bot, jen tak „naboso“. V hubě má fajfku, na fraku pentle a kulaté knoflíky, hoví si nad lesklou hladinou a svůj nový revír obhlíží rozvážným ostřížím zrakem.

Od mostu dvě stě metrů proti proudu

Vodníka vyrobili malí i velcí výtvarníci ze ZUŠ Postoloprty. Dostal jméno Vincenc, prý podle dědy dvou ze svých tvůrkyň. Hastrman trůní na větvi na levém břehu Ohře mezi vrbovými listy a proutím. „Ze silnice směrem na Březno sejdete a vydáte se pod most. Potom jdete po břehu proti proudu řeky a za chvíli už Vincenta najdete. Je to asi dvě stě metrů od mostu,“ vysvětlila cestu Miroslava Folberová, která také pracuje v ZUŠ Postoloprty.

Vyjížďku k řece zajistili pracovníci ze služeb města

Vodník vznikal několik dní v „ateliérech“ ve městě, potom s jeho převozem a upevněním pomohli i pracovníci ze společnosti Služby města Postoloprt. „Super chlapi byli milí a ochotní, pěkně ho svezli na vyjížďku k Ohři a pak vysadili na vrbu. Moc děkujeme za pomoc,“ uvedli tvůrci ze ZUŠ. Teď už vodník hlídá řeku a všem výletníkům v okolí zpestřuje krajinu, léto a prázdniny jako zajímavá postava i kulisa v jednom.

ČTĚTE TAKÉ: Bečov, Kraslice, Postoloprty. Lidé mají radost, že se jejich město dostalo na plechovku světoznámého nápoje

ČTĚTE TAKÉ: Duby, javory, lípy. Vykopeš, zasadíš, zahrneš a už to je. Na břehu Ohře v Postoloprtech přibývají desítky stromů

ČTĚTE TAKÉ: Skvělá duševní hygiena, nádherný klid v přírodě, říká voják, který rád fotí ptáky u Ohře

(na snímcích: hastrman Wassermann Vincenc na svém stanovišti u Ohře a při předchozí projížďce městem. Foto: ZUŠ Postoloprty)