Depresivní děti touží po penězích. Divadlo s neobvyklým jménem můžete vidět na zámku v Jimlíně

Jimlín, Praha – Depresivní děti touží po penězích. To není název disertační práce z oboru sociologie, ale docela neobvyklé jméno pro umělecký soubor z Prahy. Mladí lidé v tomto sdružení se věnují především divadelní tvorbě a v sobotu předvedou jednu ze svých her na nádvoří zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun. Jde o inscenaci s názvem Tvá ústa měla hořkou chuť.

Tvůrci uvedou hru na Novém Hradě a o týden později také ve Valči u Podbořan

Hru napsaly autorky Kateřina Coufalová a Antonie Rašilovová, obě jsou studentky DAMU. V inscenaci obě i hrají. Režisérem je Jakub Čermák, který je i předsedou uvedeného uměleckého sdružení. Hra měla premiéru loni v září. „Inscenace je prodchnuta ponižujícími trapasy, hořkým humorem i trpkým poznáním. Tvá ústa měla hořkou chuť jsou kabaretem životních osudů,“ uvedla krátce po premiéře Alena Julie Novotná na stránkách portálu divadlo.cz. Představení v Jimlíně začíná v sobotu 31. července od 20 hodin. Stejnou hru uvede sdružení ještě také příští pátek (6. 8.) na letním festivalu Povaleč pod zámkem ve Valči nedaleko Podbořan a Lubence.

Cílem je obohacovat kulturní život i oživovat neobvyklá prostředí uměním

Depresivní děti touží po penězích, umělecký spolek se zajímavým jménem, sám sebe charakterizuje jako nezávislé umělecké těleso, které od roku 2004 realizuje řadu kulturních projektů, převážně divadelních cyklů v netradičních prostorech. „Naším cílem je oživovat nezvyklá prostředí uměním, reagovat na současná společenská témata, vnášet silné interpretační přístupy, propagovat a vytvářet progresivní současné umění různých žánrů a druhů, například divadlo, literaturu, video, film, výtvarné umění, obohacovat kulturní život v republice, ve městě i na venkově,“ popisuje na stránkách spolku jeho předseda Jakub Čermák. Depresivní děti se na svém webu s nadsázkou označují i jako „umělecký gang“.

(na snímku nahoře: děkovačka po premiéře Tvých úst loni v září. Foto: soubor Depresivní děti touží po penězích)

ČTĚTE TAKÉ: Sezona na Novém Hradě trvala ani ne pět měsíců. I tak ale přišly tisíce lidí

ČTĚTE TAKÉ: Památky po pandemii se otvíraly postupně, k prvním výletům do okolí se návštěvníci mohli vydat třeba na Křivoklát, Krakovec nebo Valeč

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: zámek ve Valči začal hořet uprostřed noci. Spalo v něm osmdesát dětí