Advent se dá slavit i s bigbítem. V Nepomyšli hrála kapela Argema, návštěvníci chválili celý Mikulášský jarmark

Nepomyšl, Podbořany – Mikulášská nadílka i advent se dají oslavit všelijak, třeba i pořádným bigbítem. Přesně to se i stalo na náměstíčku v Nepomyšli u Podbořan. V sobotu odpoledne (3.12.) tam proběhl oblíbený Mikulášský jarmark na ploše před stejnojmenným nedávno opraveným kostelem a v podvečer po setmění ještě před prvním rozsvícením vánočního stromu se „do akce“ pustila Argema, populární rocková kapela, která na Podbořansko přijela až z Moravy.

Společný koncert s Olympikem je už skoro vyprodaný

„Naše kapela letos slaví už čtyřicet let od založení, za tu dobu jsme odehráli stovky koncertů, ale tady v Nepomyšli je to naše premiéra, ještě nikdy v životě jsme tu nebyli. Aspoň si to nepamatuji, ani soukromě, vítr mě sem dosud nezavál,“ smál se zpěvák skupiny Jaromír Hnilica při úvodním pozdravu fanouškům. Kapela předvedla návštěvníkům všechny své největší hity, například Tohle je ráj, Prohrát není žádná hanba, Jarošovský pivovar a další, stovky lidí ji odměnily potleskem. Příští rok v březnu bude hrát v moravském Hluku poblíž Uherského Hradiště na dvojkoncertu s legendárním Olympikem, jehož lídr Petr Janda letos oslavil až skoro neuvěřitelné osmdesátiny a pořád dokáže řádit na pódiu. Tato akce je už téměř vyprodaná.

Pěkný program, pohodová atmosféra

Mikulášský jarmark v Nepomyšli nabídl i další zajímavý program, například vystoupení Marcela Zmožka, souboru Karel Gott Revival, nebo také pěveckého sboru Egeria, jehož členové v krásné sváteční atmosféře na rozdíl od dalších umělců nezpívali venku, ale uvnitř kostela sv. Mikuláše. Vystoupily také děti ze ZUŠ Podbořany a na závěr Žihelský sbor. Nechyběly stánky s chutným občerstvením a vánočními suvenýry, a protože šlo o Mikulášský jarmark, samozřejmou součástí byla odpolední nadílka balíčků od čerta a Mikuláše pro nejmenší děti přímo na náměstí. Na jarmarku se během dne vystřídaly stovky malých i velkých účastníků. „Jezdím sem rád už řadu let, tady je pokaždé pěkný program a taková pohodová klidná, skvělá a příjemná atmosféra,“ uvedl Zdeněk Kratina ze Žatce, jeden z návštěvníků slavnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Nádherná lípa u Nepomyšle: stala se hvězdou reklamy na minerálku a českou přírodu

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Tip na letní výlet: stříbrné jezírko u Nepomyšle. Krása skoro jako ve filmu

(na snímcích: kapela Argema a její premiérový koncert v Nepomyšli. Foto Libor Želinský)