Pracovníci na koupališti drhli bazén i v neděli. Otevřeno má být nejpozději ke 14. červnu

Louny – Koupaliště v Lounech se připravuje na blížící se otevření. Pracovníci Lounské správy plaveckých areálů (LSPA) v jeho areálu čistili bazény a dělali další důležité činnosti i v neděli. Podle posledních informací by mělo být koupaliště pro veřejnost otevřeno nejpozději od 14. června.

Pořádně vydrbat a brzy začínáme

„V pátek nám firma předala relax bazén po nutných opravách, přes víkend jsme využili čas a zlepšené počasí bez dešťů, abychom vše urychlili. Relax bazén bude potřeba pořádně vydrbat a pak už začneme napouštět. V dětském bazénu už voda je, hygienici se připravují k odběru vzorků, což je před zahájením sezony povinné. U velkého bazénu se ještě dokončuje frézování, tam oprava potrvá o něco déle,“ uvedla Andrea Kuďousková, ředitelka LSPA.

Už od 1. června je možné přijít na ping-pong nebo volejbal

Kdy bude tedy areál otevřený pro veřejnost? „Potřebujeme minimálně deset dní na celý proces od napuštění po vzorky. Pokud vše půjde, jak má, nejpozději do 14. června bude otevřeno a první dva bazény budou k dispozici pro zájemce o koupání,“ uvedla ředitelka na internetu na dotaz jednoho z obyvatel Loun. Kdo rád sportuje, může ale přijít do areálu koupaliště už od zítřka, tedy od 1. června. „Kdokoli může přijít a zahrát si u nás třeba stolní tenis nebo plážový volejbal. Samozřejmě musí mít s sebou i nějaké další spoluhráče či protihráče, ale přijďte, těšíme se na vás,“ vzkázala ředitelka.

V polovině července má proběhnout dětský den

V sobotu 17. července má proběhnout na koupališti také tradiční oblíbený dětský den. Jeho termín už byl dvakrát přeložen – původně měl být 29. května a potom 5. června. Ve velkém bazénu se ještě dokončují opravy dna, potrvají přibližně do začátku července. S tím budou spojená určitá omezení pro pohyb lidí v areálu, a tak návštěvníci v první části sezony po dobu oprav budou platit jen poloviční vstupné, rozhodla lounská radnice už v květnu.

ČTĚTE TAKÉ: Dětský den na koupališti v Lounech se odkládá o týden. Areál potom zahájí sezonu v průběhu června

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Lounech i Žatci se připravují na brzké otevření. V obou areálech budou na začátku léta probíhat i stavební práce

ČTĚTE TAKÉ: Společenský život ožívá, v Hříškově připravili zábavnou stezku pro děti a rodiny

(na snímcích: víkendové přípravy na lounském koupališti. Foto: Lounská správa plaveckých areálů)