Dětský den na koupališti se odkládá až na červenec. Areál má zahájit sezonu v průběhu června

Louny – (AKTUALIZOVÁNO 4. 6.) Oblíbený dětský den na koupališti v Lounech se odkládá až na polovinu července. Termín je přeložen už podruhé. Původně měl proběhnout 29. května a potom 5. června. Teď platí nový termín – sobota 17. července.

Opravy i hygienická opatření

Informovala o tom Andrea Kuďousková, ředitelka Lounské správy plaveckých areálů. „Z důvodu přísného dodržování hygienických podmínek, především testů pro děti, a z důvodu oprav frézování bazénu jsme termín zábavného odpoledne posunuli na příznivější období. Děkujeme za pochopení,“ uvedla ředitelka v pátek 4. června. Andrea Kuďousková by měla zůstat v pozici ředitelky jen do konce letní sezony. Rada města Loun totiž tento týden při hlasování rozhodla o jejím odvolání z funkce. Skončit má ke 30. září.

Deštivý květen pozdržel opravy

Samotné koupaliště k běžnému provozu pro návštěvníky otevře v průběhu června, ale nebude to hned od prvního dne tohoto měsíce, jak původně avizovala radnice. „Termín se trochu pozdrží, ale bude to jen o pár dní. Pořád se dodělávají některé opravy obkladů, spáry a podobně. Postup prací a usychání zdržel i stále chladný a deštivý květen. Po ukončení oprav budeme potřebovat ještě přibližně deset dní na napuštění bazénů a kontrolu vzorků vody pro hygieniky. Hned potom otevřeme, přesný termín včas oznámíme,“ sdělila v závěru května Andrea Kuďousková.

Nevadí, počkáme, stejně ještě není teplo

Lidé na stránce koupaliště a bazénu na sociální síti to berou víceméně optimisticky. „Nevadí, jen to všechno v klidu dodělejte, stejně je ještě čas na pořádné koupací počasí,“ napsala například Petra Čulíková. „Už se těšíme, a neklesejte na mysli, stejně si na koupací počasí musíme ještě počkat,“ přidala se i Veronika Sedláčková.

Vstupné bude první měsíc za polovinu

I po červnovém otevření koupaliště v Lounech budou v jeho areálu ještě přibližně do počátku července probíhat některé práce a pro návštěvníky budou platit omezení. Dokončovat se bude oprava jednoho z bazénů, a také stavba nového tobogánu. Během těchto úprav budou návštěvníci platit jen poloviční vstupné, rozhodla už na začátku května lounská radnice.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Lounech i Žatci se připravují na brzké otevření. V obou areálech budou na začátku léta probíhat i stavební práce

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště seká trávníky a chystá sezonu, první v plánu je dětský den

ČTĚTE TAKÉ: Na koupališti v Žatci má vzniknout nový bazén pro děti za 19 milionů