Koupaliště v Lounech i Žatci se připravují na brzké otevření. V obou areálech budou na začátku léta probíhat i stavební práce

Louny, Žatec – Koupaliště v Lounech i Žatci se připravují na novou sezonu a brzké otevření pro návštěvníky. Teoreticky by sezona mohla začít už za 12 dní, prvního června, kdy začíná také meteorologické léto. V obou areálech přitom přinejmenším v první části sezony budou probíhat určité „stavební práce“, spojené s montáží nových prvků, opravami a částečným omezením pohybu pro návštěvníky.

Lidé v Lounech budou platit jen poloviční vstupné

V Lounech bude areál koupaliště připraven tak, aby hned k 1. červnu mohl být otevřen pro veřejnost, pokud to v té době umožní aktuální epidemiologická situace a vládní nařízení. Termín během května určila rada města. Zároveň však budou v areálu i po případném otevření přibližně až do počátku července probíhat opravy dna velkého bazénu, u nějž se objevilo poškození po uplynulé zimě se silnými mrazy, a dokončovat se bude také stavba nového tobogánu. „To bude spojené s určitým omezením provozu a pohybu po areálu, nebude také možné využívat úplně všechny jeho součásti, a proto rada města po dohodě s Lounskou správou plaveckých areálů rozhodla po celou dobu probíhajících úprav a omezení snížit pro návštěvníky vstupné na polovinu,“ informoval starosta Loun Pavel Janda.

Během června má být otevřena i krytá plavecká hala, což je trochu neobvyklé

První akcí pro veřejnost na lounském koupališti by měl být tradiční dětský den, a to už v sobotu 29. května. Zajímavostí je, že se na nejbližší dny, pravděpodobně v červnu, připravuje i znovuotevření nové moderní kryté plavecké haly, která byla postavena za 218 milionů korun a poprvé otevřena loni v září. Pak ale její provoz jen po jednom měsíci zcela zastavila koronavirová pandemie. „Bazény v plavecké hale jsou připravené, napuštěné, teď už jen čekáme na konkrétní datum, které vyplyne z vládních instrukcí. Podle předběžné informace hlavní hygieničky bychom mohli obnovit provoz plavecké haly snad 14. června,“ uvedla tento týden Andrea Kuďousková, ředitelka Lounské správy plaveckých areálů. Tato organizace zajišťuje provoz plavecké haly i letního koupaliště. V minulých letech, ještě v dobách starší a dnes už zbourané plavecké haly, bylo v Lounech obvyklé, že krytá hala sloužila veřejnosti jen v době od září do května a v letních měsících měla technologickou přestávku. Lidé v létě místo do haly chodili na koupaliště.

V Žatci se buduje nový bazén pro děti, a to až do poloviny prázdnin

Stavební práce probíhají už v současnosti i na koupališti v Žatci a budou pokračovat i v červnu a červenci. Připravuje se tam prostor a zařízení pro nový bazén, který bude určený pro děti ve věkové kategorii 5-8 let. „Stavba by měla skončit přibližně do poloviny prázdnin, město za bazén pro děti zaplatí kolem 19 milionů korun,“ upřesnila Kateřina Mazánková ze žatecké radnice. I pohyb lidí v areálu žateckého koupaliště tak bude na počátku sezony omezen. „Prostor stavby začíná blízko u dětského minibazénu, který bude v provozu, ale vše na místě přizpůsobíme tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost návštěvníků,“ uvedl ředitel Technické správy města Žatce Andrej Grežo. Kdy přesně bude žatecké koupaliště otevřeno, to zatím v současnosti ještě nelze určit, mělo by to být však během června. „Přesný den bude záležet na aktuálních vládních opatřeních, ale i třeba na vývoji počasí, letos se v ČR zatím stále drží až neobvyklé chladno,“ dodal Andrej Grežo.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Koupaliště v Lounech se připravuje na sezonu, první v plánu je dětský den

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: První návštěvníci ve zbrusu nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Na koupališti v Žatci má vzniknout nový bazén pro děti za 19 milionů. Rozhodnou o něm zastupitelé