Vítání dětí v Ročově: tentokrát si holčičky daly pauzu, novými občánky jsou tři kluci

Ročov – V Ročově oslavili v průběhu října nejen státní svátek, ale městys uspořádal i další slavnost, důležitou pro jeho další rozvoj v budoucnosti – tradiční vítání občánků. Setkání proběhlo v kulturním domě, označovaném také jako sokolovna, a představitelé obce, školy, ale i rodiče a příbuzní přivítali tři kluky jako buky, narozené rodinám z Ročova v posledních měsících.

Slavnost v kulturním domě

„Holčičky tentokrát chyběly, ale nevadí, určitě budou na slavnosti příště. Přivítali jsme přímo v kulturním domě dva chlapečky a potom dodatečně ještě jednoho, který byl v den slavnosti omluven,“ uvedl Vojtěch Václav Pour, starosta Ročova.

Dárky pro děti, květiny pro maminky

Rodiče dostali od pracovníků obce dárky pro miminka, maminky i květinu. Na závěr se všichni podepsali do pamětní knihy a vyfotili. „Novým občánkům přeji, aby pěkně rostli a byli zdraví, a věřím, že v budoucnu spojí i dál svůj život s naší krásnou obcí. Rodičům přeji, ať jim dělají děti jen samou radost a ať jsou všichni zdraví a spokojení,“ uvedl starosta. Vítání občánků v Ročově pořádá městys obvykle zhruba jednou za rok. V říjnu proběhla stejná slavnost také například v Žatci nebo Kryrech.

ČTĚTE TAKÉ: V městečku bude za pár dní hotové nové sportovní hřiště pro děti i dospělé

ČTĚTE TAKÉ: V ročovské škole tento rok uvítali nejen prvňáčky, ale také novou ředitelku

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: V Ročově přivítali nové občánky: dva kluky a tři holčičky. Slavnost byla s rouškami kvůli covidu

(na snímcích: říjnové vítání občánků v Ročově. Foto městys Ročov)