Kam o sváteční sobotě? Červeňák nabízí strašidla, dýně, hudbu i cestování

Louny – Sobota se státním svátkem (28.10.) nebude zasvěcena jen vzpomínkám na Československo a památné chvíle před 105 lety, ale v Lounech na oblíbeném vrcholku například i strašidlům, dýním, maskám, hudbě a dokonce i povídání s cestovatelem. Zajímavou pestrou zábavu s programem na celé odpoledne připravili pořadatelé na vrcholu kopce Červeňák, kde prakticky hned od počátků zmiňovaného Československa až dodnes stojí a výletníkům slouží turistická chata s rozhlednou.

Zábava pro děti i dospělé

Program začíná ve 13 hodin a potrvá až do setmění, končit se bude zhruba po 18. hodině. Součástí je dobrodružná hra pro děti v okolí chaty a na svazích kopce, dlabání dýní, příprava strašidelných masek a pomůcek. Pořadatelé ovšem mysleli i na rodiče nebo jiné dospělé výletníky a i pro ně nabídnou zábavu – od 15.30 hodin bude v chatě o svých zážitcích vyprávět cestovatel Jakub Greschl, který se v minulých měsících vydal na Island a do Finska. O hodinu později začne hudba v podání autora a interpreta Vojty z Loun, který má umělecký pseudonym Blues Dickinson.  

Na chatě je nově možné platit kartou

Při „halloweenském“, ale i uměleckém a cestovatelském odpoledni a večeru si návštěvníci mohou na chatě dát i občerstvení, připraveny jsou studené i teplé varianty. Od září je možné v malé „restauraci“ na chatě platit i kartou, což znamená další pohodlí pro výletníky, kteří díky tomu teď s sebou nemusí nutně při výšlapu na kopec „tahat“ hotovost. „Chtěli jsme vyjít vstříc návštěvníkům, vytvořit pro ně snazší způsob placení, a tak jsme v září pořídili terminál na karty,“ vysvětlil provozovatel chaty Jan Žalud. Platby v hotovosti jsou samozřejmě i dál také možné.

(na snímku nahoře: turistická chata na Červeňáku, která slouží výletníkům jako místo k občerstvení a odpočinku již od roku 1911. Její součástí je i dřevěná věž s rozhlednou. Foto KČT Louny)

ČTĚTE TAKÉ: Na kopcích Středohoří jsou jenom tři chaty pro turisty: nejstarší dvě jsou u Lovosic a u Loun