Společenský život ožívá, v Hříškově připravili zábavnou stezku pro děti a rodiny

Hříškov – Společenský život po zmírnění epidemie opět pomalu ožívá, v obcích se rozjíždějí přípravy na oblíbené akce ke dni dětí. V Hříškově se děti a jejich rodiny budou moci vydat na zábavnou cestu po okolí. Splní na ní pár úkolů, projdou se pěšky nebo projedou na kole a na konci na všechny čeká odměna.

Na trasu mohou zájemci chodit od soboty 29.5. až do neděle 13.6.

Rodinnou stezku s poznáváním Hříškova a okolí připravila obec Hříškov k oslavě nadcházejícího mezinárodního dne dětí. Stezka bude dětem a rodičům k dispozici déle než dva týdny – od soboty 29. května do neděle 13. června. „Start bude na začátku lipové aleje. V boxu u startu budou připraveny papíry s předtištěným vzorcem pro vyplňování tajenky. Účastníci během cesty budou doplňovat odpovědi z jednotlivých úkolů, je potřeba, aby si s sebou vzali tužky,“ vysvětlila starostka Hříškova Jana Kalašová.

Jak se zabaví rodiče? Mohou klidně fotit a pak poslat své úlovky

Na stezce budou děti plnit úkoly na deseti stanovištích. V cíli je připravena pro všechny odměna. Trasu je možné absolvovat pěšky, na kole nebo možná i na koloběžce. A jak se zabaví rodiče, zatímco jejich děti budou zabrány do úkolů? Mohou třeba celé dění fotografovat. „Pokud nám fotky pošlou, rádi je potom zveřejníme na webových stránkách obce,“ dodala starostka.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Dětský den na koupališti se odkládá o týden – na příští sobotu. Areál potom zahájí sezonu v průběhu června

ČTĚTE TAKÉ: Chcete se vyfotit s hollywoodskými hvězdami? Stačí si udělat výlet do Stroupče

ČTĚTE TAKÉ: FOTO: Auta, letadla, staré hrady. V Lounech začala výstava pro kluky a chlapy s klukovskou duší