Opravy u Ohře v Žatci: po modernizaci u fotbalistů se možná dočkají i sousedé kanoisté

Žatec – Po rekonstrukci fotbalového stadionu FK Slavoj Žatec, která se nyní dokončuje a jejíž součástí je nová tribuna, povrch hřiště, zeď oddělující hrací plochu od cesty u řeky, se připravuje modernizace také v dalším sportovním areálu u řeky Ohře v těsném sousedství fotbalistů. Nového zázemí by se měl dočkat i sportovní klub TJ Lokomotiva Žatec, oddíl kanoistiky. Opravena bude loděnice, klubovna, posilovna, úpravy se dotknou i venkovního pozemku.

Náklady jsou 3,6 milionu, město žádá o dotaci

Náklady na opravu se předběžně odhadují na 3,6 milionu korun. Záměr schválila v květnu rada města. Město se však do modernizace pustí pouze v případě, že se mu na přestavbu podaří získat dotaci od Národní sportovní agentury. Radnice už u této agentury podala žádost o zařazení „akce loděnice“ do investičního a dotačního programu Regionální sportovní infrastruktura 2020-2024. Pokud bude žádost úspěšná, práce budou moci začít a město by platilo jen 30 % z uvedených celkových nákladů.

Větší posilovna, celkové zateplení, střecha…

Co bude v areálu kanoistů nového? „Součástí projektu je celková modernizace zázemí vodáckého klubu, které je nyní už zastaralé. Rozšíří se například současná posilovna, tak aby umožnila organizovaný trénink početnějších skupin sportovců. Její nynější kapacita už nestačí současným potřebám klubu. Posilovna bude rozšířena směrem do prostor garáží, celý objekt bude zateplen, opraví se střecha, podlahy a další součásti,“ uvedl na dotaz naší redakce místostarosta Žatce Radim Laibl.

Nové sprchy i venkovní workout hřiště

Nové budou například i sprchy, které kanoisté využijí po skončení tréninku na hladině sousední řeky. Součástí plánované modernizace areálu je i vybudování venkovního workoutového hřiště pro rozšíření možností kondičního posilovacího tréninku.

Klub měl zastoupení i na olympiádě

Oddíl kanoistiky v Žatci má v současnosti kolem stovky aktivních členů. Jeho členové vozí řadu úspěchů i ze světových soutěží. Jan a Tomáš Petříčkovi reprezentovali naši zemi, tehdy to bylo ještě Československo v posledním roce tohoto státu, na olympiádě v Barceloně roku 1992. Skončili na pěkném sedmém místě.

ČTĚTE TAKÉ: Sněhu je tolik, že běžkaři po mnoha letech lyžují v Žatci. Nejvíc jsou vidět u řeky

ČTĚTE TAKÉ: Nová kuželna v papírnách, šatna pro nohejbalisty. Rada města doporučila schválit dva nové sportovní záměry

ČTĚTE TAKÉ: Nová tribuna se už těší na fanoušky. Práce na stadionu mají být hotové do léta

(Na snímcích: kanoisté ze Žatce při trénincích na Ohři. Foto: TJ Lokomotiva Žatec)