Pod vodárenskou věží v Lounech povede nový chodník a cyklostezka. Záměr schválilo zastupitelstvo města

Louny – Podél Jimlínské ulice, oblíbené vycházkové cesty na jižním okraji Loun, povede v budoucnu nově vybudovaný chodník i se značenou cyklostezkou. Ulice se má v příštích letech rozšiřovat právě o tyto prvky, teď budou probíhat jednání s majiteli pozemků o možnosti odkoupení.

Záměr schválilo v prosinci zastupitelstvo města Loun. Město Louny v této věci postupuje společně se sousední obci Cítoliby. Jimlínská ulice je oblíbená výletní trasa, k procházkám s dětmi a rodinou ji využívá řada obyvatel Loun. Vede kolem známé vodárenské věže a potom směřuje na lávku pro pěší přes silnici R7 (D7) na obchvatu města. Následně se po ní dá dojít přírodou mezi poli například až do Zeměch a Jimlína, na cestě je i značená turistická a naučná stezka.

Záměr schválili v prosinci zastupitelé města, a to drtivou většinou – 27 hlasů bylo pro a jen jeden proti (další jeden zastupitel byl ze schůze omluven). Podle rozhodnutí zastupitelů má nyní lounská radnice ve spolupráci s městysem Cítoliby připravovat budoucí chodník a cyklostezku a jednat s majiteli pozemků. O ceně za případný odkup pozemků ještě nebylo definitivně rozhodnuto a zastupitelé se shodli, že pevnou částku nebudou zatím dávat do usnesení, ale v předchozí diskuzi jako jedna z možností padla suma 800 Kč za čtverečný metr. Nabídkovou cenu město ještě určí i po spolupráci s odhadcem. K tématu se zastupitelé vrátí znovu letos v červnu.

(na snímku nahoře: vodárenská věž v Lounech. Nově u ní bude i cyklostezka. Foto Mapy.cz)