Chcete se vyfotit s hollywoodskými hvězdami? Stačí si udělat výlet do Stroupče

Stroupeč, Žatecko – Angelina Jolie v holínkách, šátku a vytahaném svetru třímá v rukou květiny, Brad Pitt má stylový slamák, manšestráky a pod košilí se mu za ty roky už trochu vyklubalo bříško. Hollywoodské hvězdy americké filmové extraligy se vydaly na velmi neobvyklé místo: návštěvníci i domácí obyvatelé je teď mohou potkávat na lavičce ve Stroupči u Žatce. Není těžké je najít – k posezení si oba herci vybrali lavičku na návsi hned u autobusové zastávky.

Trochu legrace musí být i v květnu, měsíci lásky

S nápadem přišlo několik obyvatel ze Stroupče. „Vytvořili zajímavou raritu pro všechny místní i pro případné návštěvníky. Speciální poděkování patří děvčatům – byly to Markéta Balíčková, Martina Guntherová a Vendulka Menšíková. Trochu legrace musí být v každé době, a tak samozřejmě i v květnu, měsíci lásky,“ uvedla Lenka Mangová Mottlová, místostarostka Žiželic, pod jejichž správu patří i osada Stroupeč. Mezi Angelinou a Bradem na lavičce trůní ještě také pěkné zlaté srdce, lesknoucí se ve slunci, a i ono symbolizuje měsíc lásky, i když skutečný vztah mezi dvěma ikonami Hollywoodu podle posledních zpráv není v současnosti zrovna úplně ten nejrůžovější.

Až hvězdy odletí za oceán, lavička lidem bude dál sloužit

„Když už vážili přes moře k nám takovou dalekou cestu, necháme je posedět na naší lavičce aspoň nejméně do konce května,“ směje se místostarostka. Posezení je určeno pro obyvatele i návštěvníky Stroupče. Kdo chce, může se s hvězdami i vyfotit a pak mít zajímavou památku. Lavička samotná je také nová. Vznikla ze dřeva nedávno ořezaných stromů na břehu Ohře v blízkém okolí a vyrobil ji Pavel Manga ze Stroupče. Až Angelina s Bradem zase „odcestují za oceán“, lavička bude dál sloužit lidem v obci k posezení a odpočinku.

ČTĚTE TAKÉ: Ve Stroupči prořezali dva mohutné topoly. Jeden stojí u řeky a cyklostezky a ukazuje směr turistům

ČTĚTE TAKÉ: Student Sebastian z Loun a Přívlak hrál pacienta v seriálu Sestřičky Modrý kód

ČTĚTE TAKÉ: Skvělá duševní hygiena, nádherný klid v přírodě, říká voják, který rád fotí ptáky u Ohře

(Na snímcích: filmové hvězdy Angelina s Bradem na lavičce ve Stroupči. Foto: Lenka Mangová Mottlová)