Nové lino, nová šatna. Návštěvníci a hosté v sokolovně mají příjemnější prostředí

Ročov – Návštěvníkům kulturního domu spojeného se sokolovnou v Ročově slouží k pohodlnějšímu pohybu nově položené lino v přísálí. Děti ze školy, sportovci nebo členové různých zájmových spolků mohou zase využívat nově opravenou šatnu s modernějším a praktičtějším vybavením. V kulturním domě během uplynulého ledna skončily další významné dílčí opravy a vylepšování.

Šatna bude dobře sloužit, říká starosta

„Staré a poškozené lino v přísálí jsme nechali vyměnit za nové. Ještě větší úpravy proběhly v šatně – tam jsou nové omítky, nová výmalba, nové záclony, stůl, židle, koš, další vybavení a hlavně sedačkové věšáky. Už dříve řemeslníci udělali i opravu toalet. Věříme, že šatna bude dobře sloužit dětem ze škol, členům spolků, fotbalistům a všem dalším hostům v sokolovně,“ vysvětlil starosta Ročova Vojtěch Václav Pour.

V kulturním domě se nyní sejdou myslivci

Městys Ročov se věnuje postupné velké rekonstrukci kulturního domu a sokolovny průběžně už několik posledních let. Už v roce 2015 začala oprava pláště budovy včetně oken a zateplení. V roce 2019 přibyl do společenského zařízení nový nábytek a dlažba, v dalších letech byly renovovány parkety. Jen za rok 2021 investoval městys do drobnějších oprav v objektu kulturního domu kolem 100 tisíc korun. Kulturní dům se sokolovnou slouží ke společenským a sportovním aktivitám dětem i dospělým obyvatelům Ročova a okolí. Sál lidé využívají k plesům, kulturním pořadům, přednáškám, schůzím, ale i ke sportu – třeba tanci či badmintonu. Nejbližším setkáním v kulturním domě bude nyní valná hromada honebního společenstva Ročov, která proběhne v pátek 11. února.

ČTĚTE TAKÉ: Školka v Ročově završila 40 let. Výročí připomněla nová pamětní cedule

ČTĚTE TAKÉ: Škola v Ročově oslavila 125 let. Dětí nemá mnoho, ale vždy dokázala udržet provoz

ČTĚTE TAKÉ: Je to náročné i pro mě, někdy se zalezu někam vybrečet, říká Milena Liptáková. Na Lounsku odříkala už tisícovku smutečních proslovů

(na snímcích: nově položené lino v přísálí kulturního domu a nově opravená šatna v sokolovně. Foto Vojtěch Václav Pour)