Příroda se v únoru probouzí a s ní také turisté. Připraveny jsou pochody na Podbořansku i Žatecku

Louny, Žatec, Podbořany – Únor je měsíc, kdy po tříměsíční zimní přestávce, přerušené obvykle jen novoročním výšlapem, začínají znovu probouzet své aktivity turisté sdružení v organizacích a pořádají opět pochody pro veřejnost. Stejné je to i v našem regionu. Pokud se někteří zájemci o organizovaný pochod v přírodě už nemohou dočkat, jako první dostanou šanci vydat se „do terénu“ s podbořanskými turisty, a to už za dva týdny – v sobotu 19. února. O týden později pořádají další z výšlapů i turisté v Žatci. Lounští kolegové se přidají hned na začátku března.

Únor bílý – údy sílí

V Podbořanech bude na sobotu 19. února připraven tradiční pochod s názvem Únor bílý – údy sílí. Přesněji řečeno – pochod pořádá KČT Podbořany, ale startovat se bude o pár kilometrů dál v nedalekém Vroutku. Start je v 8.30 hodin od nádraží ve Vroutku, trasa měří přibližně 13 kilometrů a povede přes lesy v okolí, v závěru končí v domovských v Podbořanech. Pochod má tradici už skoro třicet let, letos půjde o 29. ročník.

Zimní krajinou

Klub českých turistů (KČT) Žatec se přidá hned další týden. V sobotu 26. února pořádá 12. ročník pochodu s názvem Zimní krajinou. Trasa povede ze Siřemi u Blšan na Podbořansku přes oblast kolem Velké Černoci a Nové Hospody do Deštnice na Žatecku. Účastníci se mohou dostat do Siřemi autobusem, který odjíždí z centra Žatce krátce po 13. hodině, a zpět do Žatce se vrátí večer po 17. nebo 18. hodině z Deštnice – tam si mohou vybrat jako spoj buď vlak, nebo autobus.

Předjaří v Poohří

Další z pochodů, který je velmi známý a oblíbený i v širším regionu, proběhne o další týden později. To už začne březen a tímto pochodem zahájí jarní sezónu KČT Louny. Tradiční akce Předjaří v Poohří bude mít start, cíl i technické zázemí jako obvykle ve Slavětíně, letos půjde už o 38. ročník. Pěší turisté si mohou vybrat různě dlouhé a náročné trasy o délce mezi 10 a 35 kilometry a zúčastnit se mohou i cyklisté, pro něž pořadatelé připraví k výběru okruhy o délce 25 nebo 50 km. Pochod je v plánu v sobotu 5. března. Startuje se průběžně od 7 do 10 hodin, do cíle je nutné se dostat nejpozději v 17.00, pak pochod končí.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Žatec – Stekník – Dolejší Hůrky. Turisté značkaři v terénu namalovali a otevřeli novou trasu

ČTĚTE TAKÉ: Čtyři sta vrcholků Středohoří. Nadšenec ze Žatce chce časem vystoupit na všechny

ČTĚTE TAKÉ: Polská televize natočila příspěvky, lákající k návštěvě Loun i Žatce