Máte rádi sportování venku? V Podbořanech letos vznikne nové hřiště pro workout cvičení

Podbořany – Příznivci workoutového cvičení, sportovních aktivit pod širým nebem, využívajících především váhu vlastního těla, a nikoli tedy činky či jiná závaží, se dočkají i v Podbořanech. Město tam nechá během letošního roku vybudovat a otevřít pro veřejnost workoutové hřiště. Tento druh sportování, zaměřený na rozvoj síly a vytrvalosti, se v posledních letech v ČR hodně rozvíjí a zejména u mladých lidí získává popularitu. Workoutová hřiště nedávno vznikla například v Lounech na letním cvičišti, na výstavišti nebo také v Žatci u Chaloupky. Všechna jsou hojně využívána a těší se zájmu sportujících návštěvníků.

Hřiště bude v areálu Tatranu

Workoutové hřiště v Podbořanech bude umístěno v areálu Tatranu, který je přirozeným centrem sportovního dění v celém městě. Scházejí se v něm fotbalisté, kuželkáři, tenisté, další sporty brzy umožní i nová krytá sportovní hala, která je od ledna dokončena a zkolaudována v těsném sousedství fotbalového hřiště a v současnosti čeká už jen na možnost otevření, jakmile skončí epidemie Covid-19 a vláda znovu povolí hromadné volnočasové aktivity.

Cena je necelých 300 tisíc korun

„Rada města v dubnu schválila vybudování workoutového cvičiště. Hřiště pro město postaví pražská firma Colmex, město za to zaplatí necelých 295 tisíc korun včetně DPH,“ upřesnil starosta Podbořan Radek Reindl.

Chystá se i modernizace tenisových kurtů

V areálu Tatranu město ve spolupráci s tenisovým klubem chystá i modernizaci tenisového areálu s přístavbou čtvrtého kurtu a zavedení osvětlení pro možnost večerních tréninků například na podzim. Tato investice se pravděpodobně přesune až na rok 2022. Radnice se na tuto akci ještě pokusí získat dotaci z některého ze státních programů na podporu sportu.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Město převzalo zbrusu novou sportovní halu. Zatím však musí zůstat zavřená

ČTĚTE TAKÉ: Tenisté v Podbořanech budou mít čtvrtý kurt. Brzy se otevře i nová sportovní hala a nové kluziště

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: zámek začal hořet uprostřed noci. Spalo v něm osmdesát dětí