Tenisté v Podbořanech budou mít čtvrtý kurt. Brzy se otevře i nová sportovní hala a nové kluziště

Podbořany – V Podbořanech se chystá zajímavá přestavba tenisového areálu. Kromě dalších úprav přibude čtvrtý kurt, a také osvětlení, aby tam sportovci mohli zejména na podzim déle hrát a trénovat – tedy i po setmění ve večerních hodinách.

Přestavba za více než čtyři miliony

Rada města v závěru listopadu vybrala firmu, které město svěří zakázku. Cena je 4,18 milionu korun. Přeměna kurtů by měla proběhnout příští rok. Investici ještě musí definitivně potvrdit zastupitelstvo města při schvalování rozpočtu. Vítězná firma z Prahy byla vybrána díky tomu, že za zakázku nabídla městu nejnižší cenu. Další dvě firmy v pořadí ve výběrovém řízení nabídly stejnou přestavbu udělat za částku přes 4,6 milionu korun.

Tenisový oddíl má více než sto členů

Tenisový oddíl TJ Tatran Podbořany má v současnosti více než sto členů. Zájem stále roste, oddíl přijímá do svých řad i děti a mládež. Kurty byly v poslední době (od 25. října) sice zavřené kvůli aktuálním bezpečnostním opatřením proti epidemii koronaviru, ale teď při současném zmírňování pravidel už se příznivci tohoto sportu nemohou dočkat, až si zase brzy přijdou zahrát.

Osvětlení umožní trénovat i večer po setmění

„Jsme rádi za velkou podporu města Podbořan. Hlavně díky tomu máme vypracovaný projekt na výstavbu čtvrtého kurtu včetně osvětlení. Cílem je umožnit maximální využití areálu i ve večerních hodinách, zvláště na podzim, kdy po změně času už nebývá po 18. či 19. hodině vidět,“ vysvětlil Petr Ráliš, předseda tenisového oddílu.

Nová hala, nové kluziště… sport má ve městě podporu

Podbořanská radnice podporuje i další sporty ve městě a okolí. Těsně před dokončením je nová sportovní hala za 47 milionů korun, která vznikla v sousedství fotbalového hřiště i zmíněného tenisového areálu. Ještě blíže k prvnímu otevření má rovněž zbrusu nové mobilní kluziště poblíž areálu koupaliště na druhém konci města. Tam se v současnosti už začíná vyrábět led a první bruslaři budou moci novou ledovou plochu vyzkoušet v nejbližších dnech, buď o prvním prosincovém víkendu, nebo těsně po něm.

(Snímek nahoře: tenisté při jednom z turnajů na kurtech v Podbořanech. Foto: tenisový oddíl TJ Tatran Podbořany)

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Podbořanech budou moci bruslit na novém kluzišti. Dodá ho firma z Chocně

ČTĚTE TAKÉ: Milovníci plesů budou tančit pod lepší střechou. Město chystá opravu v Národním domě