Hořící budova, autonehoda, lezecká skupina. Hasiči v Podbořanech oslaví 150 let, na sobotu připravili zajímavý program

Podbořany – Zásah lezecké skupiny, hašení hořící budovy, vyprošťování zaklíněných lidí z havarovaného vozidla – všechny tyto důležité dovednosti, které dokážou zachránit život nebo i majetek při krizových situacích, předvedou lidem hasiči na podbořanském náměstí. Zajímavá událost proběhne v sobotu 17. září. Sbor dobrovolných hasičů Podbořany bude slavit 150 let od svého založení a pro všechny návštěvníky připravil na náměstí ve spolupráci s městem Podbořany poutavý celodenní program plný zábavy a neobvyklých zážitků.

Program na náměstí začíná v 10 hodin a končí kolem 22.00

Oslavy začínají v 10 hodin, program je potom nabitý až do večera, končit se bude kolem 22. hodiny. Ukázka prvního ze zásahů začne po 11. hodině, své umění předvede lezecká skupina hasičů ze Žatce. Odpoledne se lidé mohou těšit také na ukázku zásahu při dopravní nehodě a vyproštění zraněných a zaklíněných lidí z vozu v podání hasičů z Lubence. Podbořanští a lubenečtí hasiči později společně předvedou rovněž zásah proti plamenům v hořící budově. Jako hosté na oslavách hasičů ukážou některé prvky ze svých dovedností také ještě příslušníci Vězeňské služby ČR – v akci bude jejich zásahová jednotka a později také psovodi.

Večer bude věnován hudbě a zábavě

Dalšími hosty budou i Policie ČR a Armáda ČR, návštěvníci si budou moci prohlédnout některé kusy jejich techniky a vybavení. Svou techniku vystaví samozřejmě i hasiči. Pozdější odpoledne a večer budou věnovány hudbě a zábavě, po 16. hodině vystoupí kapely J.I.H. a Full Time, obě jsou z Podbořanska.

Na náměstí budou platit dopravní omezení, ale hlavní tah zůstane průjezdný

Na náměstí budou platit po celý den určitá dopravní omezení, některé boční ulice nebudou průjezdné, aby mohly posloužit jako místo pro stánky, návštěvníky i vystavenou techniku. Hlavní silniční tah směrem na Vroutek vedoucí přes náměstí však bude s opatrností stále průjezdný. Bude to podobná situace jako při tradičních červnových letních slavnostech, informoval Josef Dolan z odboru dopravy podbořanské radnice.

ČTĚTE TAKÉ: Vanilka, skořice… ale potom také spálené dřevo a maso. Vánoce pětiletého kluka v Podbořanech narušil noční požár

ČTĚTE TAKÉ: Zapomenutá dramata: zámek začal hořet uprostřed noci. Spalo v něm osmdesát dětí

ČTĚTE TAKÉ: Statečný bojovník Sámo, chytrá sova, lišácký Stromovous. Vrchol Rubínu ozdobily nové zajímavé sochy

(na snímcích: z historie hasičů v Podbořanech – takto probíhaly oslavy výročí u hasičské stanice poblíž vodní nádrže v Podbořanech přibližně v 80. letech minulého století. Foto SDH Podbořany)