Milovníci plesů budou tančit pod lepší střechou. Město chystá opravu v Národním domě

Podbořany – Pro společenský sál Národního domu v Podbořanech se chystá oprava střechy. Stát bude necelé dva miliony korun. Město už vybralo dodavatelskou firmu, která by měla rekonstrukci provést.

Oprava proběhne příští rok

Rada města v závěru října vybrala jako dodavatele firmu z Meziboří u Litvínova, která nabídla cenu 1,79 milionu korun včetně DPH. O zakázku se ucházely dvě firmy, smlouva s vítězem výběrového řízení má být podepsána během listopadu. Oprava střechy proběhne v příštím roce. Zastupitelstvo města ještě musí definitivně potvrdit její zařazení do rozpočtu na rok 2021.

Důležitá součást kultury ve městě

Společenský sál Národního domu je důležitou součástí kulturního dění ve městě. Pokud život probíhá normálně a není omezen bezpečnostními a epidemiologickými opatřeními jako v současnosti, konají se v něm plesy, taneční zábavy a další společenská setkání. Sál Národního týmu také často využívají tanečníci z Podbořan a okolí ke svým tréninkům a soutěžím.

V Podbořanech působí i úspěšný taneční klub

V Podbořanech už více než deset let působí úspěšný taneční klub, který pečuje o rozvoj dovedností dětí i dospělých. Kromě Národního domu budou tanečníci moci od příštího roku ke svým soutěžím využívat i novou sportovní halu, která se v současnosti dokončuje. Město o její stavbě rozhodlo v roce 2018. Nová hala bude sloužit i pro míčové sporty a hudební koncerty. Radnice za její vybudování zaplatí kolem 47 milionů korun.

(Snímek nahoře: Tanečníci na plese v Národním domě letos v únoru. Foto: město Podbořany – Laurencia Helásková)