Hlavní tah Žatec – Plzeň: na trase teď znovu začaly komplikace a omezení. Pracuje se u Kaznějova. Nad Plasy za pět let povede nový vysoký most

Žatecko, Podbořansko, Plzeňsko – Řidiči a další cestující jezdící ze Žatce nebo z Podbořanska směrem na Plzeň si od komplikací a omezení na hlavním silničním tahu příliš neodpočinuli. Sotva v září po několika letech skončila uzavírka průtahu přes městečko Jesenice na Rakovnicku, kvůli níž se muselo jezdit dlouhou několikametrovou objížďkou přes Blatno na Podbořansku, nyní hned začaly další stavební práce na hlavní silnici I/27, a to v oblasti Kaznějova a Plas. Doprava je svedena jen do jednoho pruhu, kyvadlový průjezd řídí silničáři nebo semafory. V Plasech se zároveň už připravuje stavba obchvatu a překlenutí hlubokého údolí s městečkem. Časem tam vyroste nový vysoký silniční most, který usnadní a zrychlí dopravu, podobně jako například ve Velemyšlevsi nebo v Žiželicích u Žatce.

Omezení v Kaznějově potrvají na podzim a potom znovu od jara až do srpna

Omezení u Kaznějova začala na konci září. Silničáři tam opravují úsek o délce asi 2,5 kilometru. Práce jsou rozděleny do dvou etap, první bude probíhat letos na podzim, minimálně do konce října, a druhá potom od jara až do srpna příštího roku. „Součástí budou i rozsáhlejší úpravy přímo v Kaznějově, mj. rekonstrukce chodníků, veřejného osvětlení, prostoru autobusových zastávek,“ informoval web zdopravy.cz s odkazem na plány Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Most v Plasech bude 87 metrů nad hladinou Střely

Ještě náročnější bude zmiňovaná stavba obchvatu Plas, městečka se známým klášterem, malou zoologickou zahradou i pěknou přírodou a mnoha turistickými trasami v okolí, kam jezdí řada lidí ze Žatecka či Podbořanska občas na výlety. „Přes údolí Střely a nad městem povede nový silniční most. Bude dlouhý 500 metrů a bude ve výšce necelých 90 metrů nad hladinou řeky,“ popsal chystanou zajímavou stavbu uvedený web. Celý nový obchvat přes údolí Plas má měřit 5,5 kilometru a náklady na stavbu se odhadují na 1,5 miliardy korun. Stavba začne v roce 2024 a po novém mostě a obchvatu se má začít jezdit od roku 2027.

Dva mosty jsou v plánu i na Žatecku, první už je hotový

Rekonstrukce hlavní silniční trasy Most – Žatec – Plzeň probíhají už několik posledních let a týkají se i přímo regionu Žatecka. Podobný silniční most, jako se chystá v Plasech, vznikl už v roce 2016 ve Velemyšlevsi a v současnosti začíná stavba dalšího i v nedalekých Žiželicích. Nad Velemyšlevsí už auta po novém mostě jezdí, v Žiželicích by měl začít sloužit podle současných odhadů zřejmě od roku 2025.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Očekávaná stavba v Žiželicích začíná. Za tři roky už by řidiči měli jezdit po novém mostě a obci se vyhnout

ČTĚTE TAKÉ: Osvětlení, přechody, změna přednosti v jízdě. Město chystá úpravy na plzeňské silnici v Žatci

ČTĚTE TAKÉ: Šikovná Pavla založila petici a přispěla ke stavbě kruháku v Žatci. A pak – odstěhovala se do Zlína