Nový senátor Ivo Trešl převzal osvědčení o zvolení a zapojil se do první schůze v parlamentu

Praha, Louny, Rakovník – Lékař Ivo Trešl z Rakovníka, kterého občané v říjnu zvolili na šest let novým senátorem za volební obvod Louny, se stal právoplatným členem horní komory Parlamentu ČR. V úterý spolu s dalšími novými senátory převzal osvědčení o zvolení, ve středu složil ústavou předepsaný slib a zapojil se do své první schůze na půdě Senátu Parlamentu České republiky. Její součástí je mimo jiné i volba předsedy Senátu.

Zatím se rozkoukávám

„Zatím se v Senátu teprve rozkoukávám, po Valdštejnském a Kolovratském paláci trochu bloudím, ale věřím, že se mi podaří vše dobře najít a že na ustavující schůzi trefím,“ uvedl s nadsázkou Ivo Trešl. „Už se na novou práci v Senátu těším,“ dodal.

Slavnost s rozestupy a rouškami

Do horní komory parlamentu nastupuje po říjnových volbách 27 nových nebo staronových senátorů. Tři z nich převzali osvědčení o zvolení už minulý týden, další dva ho dostanou později kvůli aktuální nemoci. Ivo Trešl byl mezi nejpočetnější skupinou 22 senátorů, kteří svá osvědčení v areálu Valdštejnského paláce převzali v úterý 10. listopadu, přesně měsíc po druhém kole senátních voleb. Slavnostní okamžiky probíhaly s bezpečnostními opatřeními kvůli koronaviru, noví senátoři museli při sezení na židlích dodržovat rozestupy, při celém obřadu včetně fotografování museli mít všichni účastníci nasazené roušky.

I po zvolení chce aspoň trochu dál pracovat jako lékař

Ivo Trešl pracuje jako chirurg v Nemocnici Rakovník. Lékařské práci by se chtěl alespoň na zkrácený úvazek několik dní v týdnu i nadále věnovat. Do Senátu kandidoval za hnutí Starostové a nezávislí a v rozhodujícím druhém kole volby dostal od voličů přes 58 % hlasů.

(Snímek nahoře – Ivo Trešl je uprostřed krátce po převzetí osvědčení o svém zvolení v budově Senátu. Vpravo je předseda Senátu Miloš Vystrčil. Foto: Senát Parlamentu ČR)

ČTĚTE TAKÉ: Lékař z Rakovníka Ivo Trešl vyhrál i druhé kolo a stal se novým senátorem za obvod Louny

ČTĚTE TAKÉ: Hlavní kancelář pro občany bude v Lounech, další kontaktní místa také v Rakovníku a Žatci, říká nový senátor

ČTĚTE TAKÉ: Povolání lékaře mám rád a dělal bych ho, i kdybych byl zvolen, říká kandidát MUDr. Ivo Trešl