Bruslení v Žatci skončilo. V Podbořanech budou mít zájemci poslední šanci zřejmě o víkendu

Žatec, Podbořany – Sezona na mobilních kluzištích s nastupujícím oteplením, tradičním pro přelom února a března, pomalu končí. Aktuálně jsou od počátku týdne teploty venku odpoledne kolem 12 stupňů nad nulou. Kluziště na náměstí v Žatci již ukončilo sezónu definitivně, na ledové ploše v Podbořanech u koupaliště se sice v aktuálních teplých dnech také nebruslí, ale zájemci o sportování snad dostanou ještě poslední šanci o víkendu, kdy by mělo podle předpovědí meteorologů přijít určité ochlazení.

V Žatci byla závada v systému chlazení

Na kluzišti v Žatci skončila sezona již v sobotu 18. února. Prvotní příčinou byla technická závada v systému chlazení. „Kvůli ní přijela v pondělí odborná firma na opravu, ale protože se zároveň velmi oteplilo, rozhodli jsme, že nový led už dělat nebudeme a sezonu již definitivně ukončíme, příští týden již začne březen a na těch pár dní se spouštět kluziště nevyplatí, byla by s tím spojená i velká spotřeba energie,“ vysvětlil Andrej Grežo, jednatel Technické správy města Žatce. Pracovníci technické správy nyní už začnou rozebírat jednotlivé díly kluziště a převezou je do skladů. Další bruslení na náměstí začne zase až v prosinci.

Podbořany: snad to vyjde o víkendu a pak už bude konec

V Podbořanech se od soboty sice také nebruslí kvůli nástupu teplého počasí, ale úplný konec sezony ještě není, zájemci by měli dostat ještě jednu poslední šanci o víkendu. Podmínkou ovšem je, aby přišlo chladnější počasí – v tom současném jsou na ledě louže. „Aktuálně je kluziště už několik dní uzavřené, protože je moc teplo. Budeme se ale snažit ho ještě otevřít. Vidím to teď na víkend a pak už bude asi konec sezony,“ uvedl na dotaz naší redakce Petr Ulke, provozovatel kluziště a v létě i celého areálu koupaliště v Podbořanech. Podle současných předpovědí meteorologů by tato varianta mohla i vyjít a bruslaři v Podbořanech by si tedy mohli přijít naposledy zajezdit – zatímco nyní až do čtvrtka mají být teploty přes deset stupňů, v pátek se má začít ochlazovat a v sobotu i v neděli už má být jen kolem dvou stupňů nad nulou.

(ilustrační foto nahoře: oteplilo se, na ledě je voda, na venkovních kluzištích se tento týden nebruslí. V Podbořanech by ale zájemci měli mít ještě poslední šanci o víkendu. Foto Petr Ulke – archiv)

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Žatci bude i letos. Po novém roce bude město hlídat náklady a sezona může skončit o něco dřív

ČTĚTE TAKÉ: Kluziště v Podbořanech bude i letos, rozhodlo město. Při provozu ale bude nutné hlídat náklady na spotřebu energií při chlazení

ČTĚTE TAKÉ: Ohlédnutí: Nejteplejší Nový rok u nás v dějinách měření a Žatec druhé nejteplejší místo ČR. Dvě kluziště musela na týden zavřít, z ledu byla voda