Dobrá zpráva pro řidiče: silnice Podbořany – Vroutek bude pořád průjezdná

Podbořany, Vroutek – Silnice mezi Podbořany a Vroutkem, která se v současnosti opravuje, nakonec úplně uzavřená nebude. Pro motoristy sice budou platit omezení a čeká je pár minut zdržení při čekání na semaforech, ale trasa mezi oběma městy bude pořád průjezdná i ve druhé polovině listopadu. Podle původních plánů mělo dojít od 14. do 30. listopadu k úplné uzavírce a cesta mezi Vroutkem a Podbořany by se kvůli objížďkám prodloužila o více než deset kilometrů.

Silnice se opravuje od počátku listopadu. V první polovině měsíce měla platit částečná uzavírka s omezeními, ve druhé pak mělo dojít k úplné uzavírce. Podrobnosti o opravě, plánech a objízdných trasách jsme psali ZDE.

Silnice bude pořád průjezdná, ale řidiči budou stát na semaforech

Teď ale došlo ke změně a pro lidi cestující na uvedené trase je nová zpráva pozitivní. „Odbor dopravy v Podbořanech sjednotil návrhy na částečnou a úplnou uzávěru a rozhodl, že uzávěra bude i nadále po celý měsíc listopad pouze částečná. To znamená, že k úplnému uzavření silnice nedojde, ani tedy k nutnosti jezdit dlouhými objížďkami. Na trase však budou nadále semafory a omezení, je třeba počítat s určitým zdržením,“ potvrdil Jaromír Kubelka, starosta Vroutku.

Původně měla uzavírka platit od soboty

Hlavní silnice z Podbořan do Vroutku dál vede do Lubence a směrem na Karlovy Vary. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje pracuje na opravě povrchu, v úseku se teď jezdí kyvadlově, provoz řídí semafory. Trasa však zůstane pořád průjezdná, ani v sobotu (od kdy měla platit úplná uzavírka) se tedy na tom nic nezmění. Úplná uzavírka byla „zrušena“.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)