Na radnici v Lounech nově vznikne samostatný odbor dopravy

Louny – Na radnici v Lounech vznikne nový samostatný odbor dopravy. Zařazeno do něj bude šestnáct úředníků, nová struktura začne platit od 1. ledna 2021. O změně rozhodli tento týden členové rady města.

Agendu dopravy v současnosti řeší pracovníci městského úřadu na několika různých odborech a radní teď schválili, že od ledna vytvoří pro problematiku dopravy samostatný odbor. „Nové řešení se snaží o zvýšení efektivity vyřizování některých záležitostí na městském úřadě,“ vyplývá z usnesení rady města.

Celkem na radnici v Lounech je 135 zaměstnanců

Ze současného správního odboru tak přejde pod dopravní odbor sedm pracovníků, ze stavebního úřadu to budou dva zaměstnanci, z odboru správy majetku sedm zaměstnanců. Na uvedených odborech zároveň budou zrušena současná oddělení a úseky zabývající se dopravní tématikou.

Celkem na Městském úřadě Louny jako zaměstnanci pracuje 135 lidí – takový je limit pro rok 2021, který rovněž schválila rada města. Odbory a úředníci podobně jako v sousedním Žatci sídlí ve dvou budovách – jedna je hlavní budova radnice na náměstí (na snímku nahoře), druhá budova je v ulici Pod Nemocnicí. „Nově vzniklý odbor bude umístěn právě v ulici Pod Nemocnicí,“ upřesnil na dotaz naší redakce starosta Loun Pavel Janda.