První etapa modernizace stadionu v Žatci je dokončena. Město poslalo klubu ještě 120 tisíc korun na dodělávky

Žatec – První část rekonstrukce fotbalového areálu s hlavním stadionem u Ohře v Žatci je definitivně dokončena, v posledních týdnech během podzimu se dodělávaly ještě nějaké dílčí prvky, například kabina pro hlasatele, tzv. rozhlasovna, ozvučení tribuny a schodiště vedoucí k altánu ve stráni vedle nově postavené tribuny. Zastupitelé města Žatce na tyto dodělávky na své schůzi na konci listopadu schválili příspěvek města přibližně 120 tisíc korun.

Dokončovací práce stály kolem 350 tisíc

„Rozhlasovna, ozvučení a další dokončovací práce stály přibližně kolem 350 tisíc korun. Teď nám na to město poskytlo příspěvek na část nákladů. Jsou to peníze z dotace, které náš klub předtím při hlavní stavbě nevyčerpal a vrátil je na účet města. Teď nám je město dá zase zpět k využití na financování dokončovacích prací, které už jsou hotové,“ vysvětlil na dotaz naší redakce Pavel Maňák, předseda FK Slavoj Žatec.

Stadion má za sebou první část rekonstrukce za 21 milionů

První etapa rekonstrukce a modernizace stadionu probíhala od jara 2020.  Stála více než 20 milionů korun. Součástí bylo položení nové hrací plochy s novým trávníkem a systémem automatického zavlažování, stavba nové tribuny, nové brány, střídačky, zeď oddělující stadion od cyklostezky u řeky a další prvky. Náklady činily přes dvacet milionů korun, většinu prostředků, kolem 70 %, poskytlo ministerstvo školství z dotačního programu na sportovní projekty a zbytek přidalo město Žatec.

Kdy dojde na Chaloupku, kabiny a nábřeží? Mělo by to být asi za 3-4 roky

Zatím nedořešená ještě zůstává úprava východní části areálu, kde je restaurace Chaloupka, kabiny hráčů a rozhodčích, sklad pomůcek pro údržbu hřiště, kancelář a další zázemí fotbalového klubu. Město pro tuto část chystá pro budoucí roky rovněž velkou rekonstrukci za desítky milionů korun, jejíž součástí by kromě uvedené restaurace a budov v areálu stadionu byla i úprava přilehlého nábřeží u řeky. Zatím je k tomu zpracovaná architektonická studie, obsahující i pěkné obrázky budoucí podoby. Vzhledem k vysokým finančním nákladům však město předpokládá, že se do tohoto projektu bude moci pustit až přibližně kolem roku 2025.

ČTĚTE TAKÉ: Hřiště pro děti, terasa ze tří stran, lodičky u řeky. Podívejte se na fotky, takhle může vypadat oblíbená restaurace Chaloupka

ČTĚTE TAKÉ: První cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně loni v zimě jen tři dny, pak musela dolů. Písmo bylo moc tenké. Dnes je z fotky historická rarita

ČTĚTE TAKÉ: Jsme tu kvůli práci, v novinách být nemusíme, smáli se chlapi. Na stadionu vznikají základy pro novou tribunu. Bude na ni potřeba 160 kubíků betonu

(na snímku nahoře: předseda FK Slavoj Žatec Pavel Maňák letos v létě u nově postavené tribuny, která slouží fanouškům od září. Foto Libor Želinský)