V kině byl obrovský hluk a létal popcorn. Přišli i strážníci. Město teď vydalo nový provozní řád

Postoloprty – Neobvyklá situace se odehrála na konci ledna v kině v Postoloprtech. Skupina odrostlejších dětí dělala v sále takový „rambajs“ a nepřístojnosti, až museli pořadatelé na určitou dobu přerušit promítání. Do kina pak přišli i strážníci městské policie. Výsledkem je i to, že provozovatelé kulturního zařízení i po konzultaci s představiteli města vydali nový návštěvní řád kina Postoloprty, který byl zveřejněn na webu a v tiskovinách radnice.

Obaly od brambůrek a nyní i obrovský hluk

„Nový návštěvní řád je reakcí na nepřístojné chování části dětí v kině. Dlouhodobě už dříve býval po nich často nepořádek, zejména poházené brambůrky, popcorn, obaly od jídla a podobně. Ve čtvrtek 19. ledna však část dětí v sále tropila takový hluk, že jsme museli přerušit promítání. Nezabralo to, a tak jsme i přivolali hlídku městské policie,“ vysvětlil na dotaz naší redakce Pavel Panenka, ředitel Kulturního zařízení města Postoloprty.

Z představení nikdo neměl pozitivní zážitky

Podle něj šlo o představení filmu Addamsova rodina 2. „Film sice po přerušení dopromítán byl, ale nikdo z toho neměl žádné pozitivní zážitky právě kvůli problémům s částí publika. I po domluvě strážníků a jejich odchodu rozjívené děti utichly jen částečně. Někteří návštěvníci si stěžovali, že i když pak promítání pokračovalo, někdo na ně zezadu hází popcorn. I proto jsme zavedli nový návštěvní řád – v něm je například zákaz konzumace jídla v sále a další opatření. Mrzí nás to i proto, že další část dětí se chovala slušně, chtěly v klidu sledovat film, ale ti neukáznění jim to neumožnili,“ vysvětlil Pavel Panenka.

O týden později už strážníci hlídali i začátek, ale byl klid

Na dalším dětském promítání o týden později už podle něj byla situace klidnější. „Strážníky jsme měli pro jistotu na místě už před začátkem představení, ale nebyli ani potřeba, už byl klid, rušiči nepřišli,“ uvedl Pavel Panenka. Filmy pro děti jsou v postoloprtském kině připraveny vždy ve čtvrtek.

Nový návštěvní řád zakazuje do sálu nosit jídlo a při filmu používat mobily

Nový návštěvní řád byl vydán hned druhý den po uvedených problémech a začal platit „s okamžitou platností“. Vyvěšen je například na webu města, vyšel také v únorovém tištěném Zpravodaji města Postoloprt. Návštěvní řád nyní zakazuje přinášení a konzumaci jakýchkoli potravin v prostorách sálu kina. Stejně tak je zakázáno při promítání používat mobilní telefon nebo jiné mobilní a počítačové aplikace. Ve všech prostorách kina je zakázáno kouřit, diváci se musí chovat tak, aby žádným způsobem nerušili ostatní návštěvníky. Neukázněné diváky mohou pracovníci kina vykázat mimo jeho prostory i bez nároku na vrácení vstupného, uvádí dále kromě řady dalších opatření nově přijatý provozní řád kina.

V kině se v posledních letech promítají víceméně už jen filmy pro děti

Kino v Postoloprtech má kapacitu 269 míst k sezení. Je jedním z mála kin v okrese Louny, které i do dnešních dnů dokázalo udržet provoz s pravidelným průběžným celoročním promítáním, v posledních letech však už nabízí filmy většinou jen právě pro dětské publikum.

(na snímku nahoře: sál kina v Postoloprtech. Foto mapy.cz)

ČTĚTE TAKÉ: Město připravuje přestavbu kina. Šikmá podlaha se narovná a vznikne sál i pro tanec a koncerty

ČTĚTE TAKÉ: Promrzlý papoušek seděl na větvi u Ohře. Pomáhali mu lidé z Postoloprt i z druhého konce republiky

ČTĚTE TAKÉ: Úspěšný film Na západní frontě klid: natáčení byla pocta pro nás i pro celé město Postoloprty, říká majitel statku