Třetí oslavenkyně se stovkou za půl roku: paní Jarmila v Žatci završila krásné jubileum

Žatec – V březnu to byla paní Emilie, v květnu paní Zorka a teď v červenci se přidala i paní Jarmila. V České republice nyní žije podle statistických údajů jen zhruba 800 lidí, kteří dosáhli věku sto let a více. A z nich hned tři dámy letos oslavily svou stovku v Žatci. To je zajímavé a pěkné číslo, a protože zatím uběhlo jen půl roku, možná bude skvělý příliv jubilantů se dvěma nulami letos ještě dál pokračovat.

Každý den na procházku, mnoho nápadů a aktivit

Sté narozeniny tentokrát oslavila paní Jarmila Bláhová. Narodila se jen pár let po vzniku samostatné Československé republiky – v červenci 1923. Prožila éru Masarykovy první republiky, válku, čtyřicetileté budování socialismu a potom zase návrat ke kapitalismu a politické demokracii. Dlouhé roky pracovala v Žatci na mandlu a při jejích krásných narozeninách se k ní nyní vydali s gratulací i pracovníci žatecké radnice v čele se starostou města Radimem Laiblem. Oslavenkyně dostala kytici, dárkový koš, zapsala se do pamětní knihy města. „Paní Jarmila je velmi čiperná, každý den chodí na procházky, má spoustu zajímavých nápadů a aktivit. Jsem rád, že v našem městě máme tolik zajímavých lidí, paní Jarmile jsme popřáli hodně zdraví a fyzické i duševní pohody do dalších let,“ uvedl starosta Žatce Radim Laibl.

Sto let slavili lidé i v Postoloprtech a Lounech

Lidí ve věku 100 let a vyšším žije v ČR přibližně kolem osmi set. Tři stoleté dámy letos oslavily své skvělé narozeniny v Žatci. Minulý rok slavila stovku také paní Jiřina z Postoloprt, která bydlela v pečovatelském domě na Mostecku. O dva roky dříve završil sto let v našem regionu také i jeden z mužů. Byl to pan František z Donína a Loun, jenž byl několik let nejstarším obyvatelem města.

(na snímku nahoře: paní Jarmila Bláhová s kyticí od vedení města letos v červenci. Foto Městský úřad Žatec)

ČTĚTE TAKÉ: Každý den procházky, občas plavání. Usměvavá paní Zorka oslavila nejkulatější narozeniny – rovnou stovku

ČTĚTE TAKÉ: Dort, květiny, velké nafukovací číslice: paní Emilie v Žatci oslavila krásných sto let

ČTĚTE TAKÉ: První v historii městečka. Paní Jiřina z Postoloprt oslavila skvělé jubileum – 100 let

ČTĚTE TAKÉ: V Lounech zemřel pan František Černý, nejstarší občan města. Bylo mu skoro 101 let. Děkuji, že jsme se v životě potkali, vzpomíná přítel a soused