Plavecká hala v Lounech znovu otevírá, přestávka trvala jen měsíc

Louny – Po neděli znovu otevře pro veřejnost Městská plavecká hala v Lounech. Bude to první z krytých bazénů v okrese Louny, který obnoví provoz po prázdninové přestávce. Bazény v Žatci a Postoloprtech se připojí až v září.

Otvírá se znovu 1. srpna v 10 hodin

„Po červencové měsíční letní odstávce, během níž proběhla údržba technologií, znovu otevřeme halu pro veřejnost v úterý 1. srpna,“ informoval Jan Macháček, ředitel Lounské správy plaveckých areálů. V srpnu bude plavecká hala otevřena každý den v týdnu včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Po celý měsíc zůstává v Lounech v provozu ještě také městské koupaliště, ale kdo například potřebuje vydatný plavecký trénink nebo vyšší sportovní zátěž, pro toho je prostředí kryté haly vhodnější. Do plavecké haly se mohou vydat i vyznavači saunování; sauna bude otevřena v srpnu vždy od pátku do neděle od 15 do 20 hodin.

Vybudování haly stálo přes 200 milionů korun

Novou moderní plaveckou halu nechalo město Louny vybudovat na místě předchozího bazénu, pocházejícího z 80. let, který už byl za hranicí životnosti a v posledních letech zůstával uzavřený. Hala se zázemím v Rakovnické ulici se stavěla v letech 2019-2020, celková částka za vybudování činila skoro 220 milionů korun. Byla to nejvyšší investiční akce města Loun v jeho novodobé historii po roce 1990. Poprvé otevřena byla v září 2020. A obyvatelé si halu oblíbili – průměrná návštěvnost „vodní části“ s hlavním bazénem se pohybuje v plné sezoně, tedy hlavně v podzimních a zimních měsících, kolem deseti tisíc lidí měsíčně. Například letos v lednu a následně v únoru přišlo podle statistik bazénu téměř shodně nejprve 9486 a pak 9484 návštěvníků.

(ilustrační foto nahoře: malí návštěvníci v lounské hale. Foto Lounská správa plaveckých areálů)

ČTĚTE TAKÉ: Lidé v Lounech se v září dočkají nové moderní plavecké haly

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: První návštěvníci v nové plavecké hale. Jak se jim líbí?

ČTĚTE TAKÉ: Zajímavost – Velká sláva na Statku Oblík: sympatická Petra Kvitová tam měla svatbu