Oldřichův dub, strmé stráně, kroužkování ptáků. Přírodovědci z Loun chystají výlet do okolí Peruce

Louny, Perucko – Nejen turisté v okolí Podbořan, ale také milovníci přírody a krajiny v okolí Loun se mohou tuto sobotu (19. 2.) vydat na výšlap „do terénu“. Na Podbořansku jde o klasický turistický pochod, který pořádá KČT Podbořany (psali jsme o něm zde), na Lounsku organizují výlet pracovníci muzea a bude zaměřený na poznávání přírody a dalších zajímavostí v okolí Peruce.

Program je vhodný pro děti i dospělé

Jde o cyklus s názvem Muzejní sobota s přírodovědci. Účastníci se vydají poznávat krajinu v sobotu 19. února, sraz je v 9 hodin na návsi ve Stradonicích. Podívají se mj. k Oldřichovu dubu, do údolí Débeřského potoka, přírodovědci jim ukážou zajímavé zkameněliny, ale také třeba postup při odborném kroužkování dravých ptáků. Setkání je vhodné pro účastníky všech věkových kategorií, pro děti i dospělé zájemce. K přesunům mezi jednotlivými lokalitami je vhodné mít vlastní auto nebo domluvený odvoz například s kamarády, upozornili pořadatelé z lounského muzea.

Za dva týdny se zájemci o turistiku na Perucko vrátí

Do okolí Peruce se zájemci o turistiku a přírodu znovu vrátí v sobotu 5. března, kdy proběhne tradiční pochod Předjaří v Poohří se startem, cílem a zázemím ve Slavětíně. Turistická chata s rozhlednou na Červeňáku u Loun jako oblíbený výletní cíl a místo k vyhlídce a občerstvení se potom pro letošní rok poprvé otevře v sobotu 26. března.

(na snímku nahoře: stráně v okolí Peruce v únorovém předjaří. Foto Miroslav Blažek)

ČTĚTE TAKÉ: Příroda se v únoru probouzí a s ní také turisté. Připraveny jsou pochody na Podbořansku i Žatecku

ČTĚTE TAKÉ: Čtyři sta vrcholků Středohoří. Nadšenec ze Žatce chce časem vystoupit na všechny

ČTĚTE TAKÉ: Žatec – Stekník – Dolejší Hůrky. Turisté značkaři v terénu namalovali a otevřeli novou trasu