Očkovací centrum v Podbořanech ukončí činnost. Pro zájemce zbývají jen poslední dva termíny

Podbořany – Očkovací centrum pro veřejnost pro podávání vakcíny proti Covid-19 v Nádražní ulici v Podbořanech ukončí činnost. V provozu teď bude už jen do konce února a už jenom ve dvou termínech – 18. a 25. února. Pro zájemce o očkování v tomto městě tedy zbývají už jenom dva pátky, očkovat se bude vždy od 7.30 do 9.30 hodin.

Výrazně poklesl zájem lidí o očkování

Přerušení činnosti očkovacího centra potvrdila Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru Městského úřadu Podbořany. „Důvodem je aktuálně trvající velký pokles zájmu lidí o očkování,“ vysvětlila vedoucí. V krátké době je to už podruhé, kdy podbořanská radnice oznámila ukončení činnosti očkovacího centra kvůli klesajícímu zájmu lidí. Nejprve tak učinila po polovině ledna a centrum mělo být uzavřeno od února. O pár dní později toto rozhodnutí ve spolupráci s provozovateli centra bylo ještě upraveno a centrum oznámilo prodloužení provozu i na únor. Nyní však už zřejmě přichází definitivní přerušení a možná i trvalé ukončení, pokud se epidemie v ČR už nebude vracet a zhoršovat.

Hlavní místo je v Žatci

Na území okresu Louny je nyní hlavní očkovací centrum pro veřejnost se stálým provozem na náměstí Poperinge v Žatci, které je otevřeno několik dní v týdnu. Lidé se mohou nechat očkovat případně také v Lounech, kam přijíždí mobilní očkovací tým Krajské zdravotní od nového roku vždy každou středu odpoledne. Termíny pro toto očkování jsou dohodnuté zatím rovněž do konce února.

(na snímku nahoře: očkovací centrum v Podbořanech. Foto Libor Želinský)

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech bude v provozu i nadále, původně oznámený konec neplatí

ČTĚTE TAKÉ: Jednou za týden a stačí. Systém očkování v Lounech se nyní měnit nebude, stálé očkovací centrum provoz neobnoví

ČTĚTE TAKÉ: Ordinace po oblíbeném lékaři v Podbořanech, který v září bohužel zemřel, znovu začala pracovat