Jednou za týden a stačí. Systém očkování v Lounech se nyní měnit nebude, stálé očkovací centrum provoz neobnoví

Louny – Očkovací místo se stálým provozem v Lounech, poskytující služby několik dní v týdnu, se v nejbližší době obnovovat nebude. Představitelé města přitom v listopadu a prosinci opakovaně avizovali, že se snaží o obnovení činnosti stálého očkovacího místa a že by k tomu mělo dojít v prosinci, později byl termín posunut na leden. Nemocnice AGEL Louny na dotaz naší redakce ale teď potvrdila, že v nejbližší době nepočítá se znovuotevřením očkovacího centra, protože systém, který nyní v Lounech probíhá – tedy očkování jednou týdně zajištěné mobilním týmem zdravotníků – je dostačující.

Současný systém je dostačující, říká předsedkyně představenstva

„Nemocnice AGEL Louny byla původně připravena znovu otevřít očkovací centrum ve svém areálu od 17. ledna. Začátek ledna ale ukázal, že pokrytí potřeby očkování ze strany mobilního týmu podle systému, který zajišťuje Krajská zdravotní a. s., je v současnosti dostačující. Po vzájemné dohodě se zástupci vedení města a s koordinátory očkování v Ústeckém kraji jsme rozhodli, že budeme pokračovat v zaběhlém režimu. Součástí dohody je i to, že pokud by skokově vzrostla potřeba kapacit očkování v Lounech, jsme připraveni kdykoli očkovací centrum ve městě otevřít,“ uvedla na dotaz naší redakce Zuzana Bartošová, předsedkyně představenstva Nemocnice AGEL Louny. „V současné situaci by bylo blokování našich zdravotníků v očkovacím centru nadbytečné a jsme rádi, že mohou být k dispozici pacientům v naší nemocnici,“ dodala Zuzana Bartošová.

Lidé v Lounech mohou chodit na očkování vždy ve středu odpoledne

V Lounech se v současnosti lidé mohou chodit očkovat každou středu. Radnice vypsala tento týden termíny až do konce února, očkování probíhá rovněž v areálu nemocnice AGEL poblíž její vrátnice, a to vždy ve středu od 13 do 17 hodin. Očkování zajišťují zdravotníci z krajského mobilního týmu, do Loun přijíždějí z nemocnice v Mostě. Očkovat se mohou v Lounech jen lidé ve věku od 16 let, děti tedy nikoli. Krajští zdravotníci při jednom dni očkování v Lounech v průměru aplikují vakcínu vždy více než dvěma stovkám zájemců. „Například minulou středu 12. ledna podle statistik byl v Lounech naočkován zajímavý počet se samými dvojkami – dávku dostalo 222 lidí,“ informoval starosta Loun Pavel Janda.

Stálé očkovací místo bylo v provozu loni od března do července

Stálé očkovací místo pro veřejnost v Lounech s podáváním vakcín proti viru Covid-19 bylo v provozu loni od března do července a potom ukončilo činnost kvůli tehdy klesajícímu zájmu lidí o očkování. Za necelých pět měsíců provozu aplikovalo lidem kolem 11 tisíc dávek vakcíny. V říjnu a pak v listopadu epidemie Covid-19 po předchozím letním zklidnění znovu výrazně zesílila a kvůli tomu se také velmi zvýšil zájem lidí o očkování. Do Loun tehdy začal nejprve příležitostně a později pravidelně přijíždět krajský mobilní očkovací tým. Představitelé města zároveň avizovali své snahy obnovit činnost stálého očkovacího místa s provozem několik dní v týdnu, ale k naplnění této myšlenky nyní v nejbližších měsících nedojde.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Očkování v Lounech: systém se teď změní na každou středu. Zájem města obnovit stálé očkovací místo pořád platí

ČTĚTE TAKÉ: Velký zájem lidí o očkování: centrum v Žatci se znovu vrací do větších prostor na náměstí Poperinge

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech po dvou měsících přestávky znovu obnoví činnost – od konce listopadu