Očkování v Lounech: systém se teď změní na každou středu. Zájem města obnovit stálé očkovací místo pořád platí

Louny – Jak se nyní budou moci očkovat lidé v Lounech? Tento týden mají možnost zájemci dostat dávku ještě ve čtvrtek a v pátek (16. + 17.12.) vždy odpoledne, od příštího týdne potom najedou zdravotníci po dohodě s městem na systém „každou středu odpoledne“, který by měl vydržet až do konce ledna. Očkování v tomto modelu zajistí zdravotníci z mobilního týmu Krajské zdravotní a. s. Zároveň nadále platí i záměr města otevřít po půlroční pauze znovu očkovací místo pro veřejnost se stálým provozem. K tomu by mělo dojít ve druhé polovině ledna.

Lidé dostanou informace do schránek, říká starosta

Vyplývá to z informací od starosty Loun Pavla Jandy a místostarosty Milana Rychtaříka, kteří poskytli odpovědi na dotazy naší redakce. „Opakovaně jsme jednali s ředitelkou Nemocnice Agel Louny a vyjadřovali zájem města obnovit stálé očkovací místo v areálu lounské nemocnice, které fungovalo už na jaře. Ředitelka tento týden potvrdila, že umožní jeho spuštění. Předpokládaný termín je po 15. lednu. V tomto duchu se chystáme jako radnice i informovat všechny občany města, necháme obyvatelům doručit dopisy do schránek,“ upřesnil starosta Loun Pavel Janda.

Systém očkování ve městě je zajištěný, nikdo se nemusí bát

Podle místostarosty Milana Rychtaříka bude očkování v Lounech pro lidi zajištěno po celý prosinec i leden, nikdo se nemusí bát, že pokud by chtěl nebo potřeboval dávku vakcíny, že by ji v Lounech nedostal a musel by cestovat do jiných měst. „V prosinci a minimálně do poloviny ledna bude očkovat krajský mobilní tým, od půlky ledna převezme očkování stálé místo v nemocnici Agel, což ředitelka takto přislíbila. V konečném důsledku je lidem, kteří chtějí dostat očkování, celkem jedno, jestli jim vakcínu podá krajský zdravotník, anebo místní tým z Loun, ale systém je zajištěný a nikdo se nemusí bát, že by očkování ve městě nebylo,“ uvedl místostarosta.

Krajský mobilní tým přijíždí do Loun z Mostu

Mobilní očkovací tým Krajské zdravotní podle starosty přijíždí do Loun z Mostu, v jiných dnech vyrážejí jeho členové očkovat zase do jiných regionů. Podle rozpisu, který ve čtvrtek (16.12.) zveřejnila Kateřina Švobová z lounské radnice, má od příštího týdne očkování v Lounech probíhat od 22. prosince až do 26. ledna každou středu, vždy od 13 do 17 hodin, v režii mobilního krajského týmu. Další informace bude radnice upřesňovat v průběhu ledna, kdy se má rozjet stálé očkovací místo. Na začátku prosince představitelé města uváděli, že toto centrum po obnovení stálého provozu bude otevřeno pro veřejnost tři dny v týdnu.

ČTĚTE TAKÉ: Stálé očkovací místo v Lounech obnoví provoz až nejdříve v polovině ledna

ČTĚTE TAKÉ: Velký zájem o očkování: centrum v Žatci se vrací do větších prostor, centrum v Lounech má brzy obnovit činnost

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech po dvou měsících pauzy znovu obnoví činnost – od 18. listopadu