Stálé očkovací místo v Lounech obnoví provoz až nejdříve v polovině ledna

Louny – Očkovací místo s trvalým provozem v Lounech, které by mělo pro veřejnost pracovat pravidelně pevně dané tři dny v týdnu, bude obnoveno až nejdříve v polovině ledna. V současnosti se v Lounech očkuje nepravidelně, do města přijíždí mobilní očkovací tým Krajské zdravotní a. s. O obnovení očkovacího místa s režimem trvalého provozu se snaží představitelé města od listopadu, od té doby probíhají různá jednání se zástupci kraje i Nemocnice Agel Louny. Původně se hovořilo o startu v prosinci, později se termín přesunul na leden.

Kdy budou Louny zapsány na seznam míst od ministerstva?

O novém termínu informoval Michal Ovšonka z Městského úřadu Louny, člen krizového štábu města. „Usilujeme o trvalé otevření očkovacího místa. K tomu však nedojde dříve než v polovině ledna 2022,“ uvedl Michal Ovšonka. Reagoval tím na dotaz jednoho z obyvatel, kdy očkovací centrum v Lounech obnoví provoz a kdy bude možné z pohledu občanů při registraci si ho na internetu zvolit jako požadované očkovací místo. „Chtěl bych se zeptat, kdy bude pracoviště v Lounech zapsáno do seznamu očkovacích míst ministerstva zdravotnictví?“ ptal se Aleš Fiala z Loun a svůj dotaz odeslal na městský úřad.

V současnosti se v Lounech očkuje dvakrát týdně, další možností jsou praktičtí lékaři

V současnosti v Lounech probíhá očkování nepravidelně, mobilní tým zdravotníků byl v Lounech jednou na náměstí v říjnu s tzv. očkobusem, potom dvakrát v listopadu v prostorách nemocnice Agel. Od prosince přijíždějí krajští zdravotníci do Loun očkovat dvakrát za týden. Nejbližším termínem a možností pro obyvatele, kteří se chtějí nechat očkovat, bude nyní čtvrtek 16. a pátek 17. prosince, vždy odpoledne a opět v areálu nemocnice Agel. Zájemci o očkování v Lounech se mohou poradit i se svými praktickými lékaři, někteří z nich očkování také zajišťují ve svých ordinacích.

Na jaře lounské místo aplikovalo lidem přes 11 tisíc dávek, potom skončilo

Stálé očkovací místo bylo v Lounech v provozu letos od března do počátku července. Za tu dobu aplikovalo lidem více než 11 tisíc dávek vakcíny proti Covid-19. Potom ukončilo činnost podobně jako jiná centra v menších městech v souvislosti s rozhodnutím krajského úřadu, a hlavně kvůli tomu, že tehdy výrazně klesal zájem lidí o očkování, protože epidemie v létě ustoupila téměř „na nulu“.

V ČR už jsou očkovány dvě třetiny obyvatel

V celé ČR do současnosti dostalo minimálně dvě očkovací dávky podle statistik ministerstva zdravotnictví už více než 6,5 milionu lidí, což je kolem 65 % populace. Stále však existuje velká skupina obyvatel, kteří z nejrůznějších důvodů nebo kvůli svým osobním pocitům očkování odmítají.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Očkování v Lounech: stálé místo bude obnoveno až v lednu. Do té doby má dvakrát týdně přijíždět krajský mobilní tým

ČTĚTE TAKÉ: Velký zájem o očkování: centrum v Žatci se vrací do větších prostor, centrum v Lounech má brzy obnovit činnost

ČTĚTE TAKÉ: Podbořanská radnice omezuje provoz, v Lounech se schází krizový štáb. Epidemie je na dalším vrcholu