Kroužky jsou pozastavené, děti mají trávit odpoledne doma. Platí to zatím do 18. října

Žatec, Podbořany, Postoloprty – Od pondělí 5. 10. platí v ČR už podruhé nouzový stav kvůli epidemii koronaviru. Výuka probíhá jenom v základních školách, střední školy jsou pro většinu ročníků uzavřeny a studenti se učí „na dálku“. Zrušeny jsou i všechny zájmové kroužky v domech dětí a mládeže, takže menší děti ze škol, které tam chodily, si po vyučování musí najít náhradní program.

Trojice DDM nabízí přes sto kroužků

Tento stav potrvá zatím do 18. října. Mimořádné opatření vyhlásila Vláda ČR a krajské hygienické stanice. V okrese Louny jsou tři domy dětí a mládeže – v Žatci, Podbořanech a Postoloprtech. Například v Žatci nabízí DDM téměř šedesát kroužků. V Postoloprtech jich je kolem čtyřiceti a v Podbořanech přibližně třicet.

Pro všechna plánovaná setkání bude náhradní termín

„Po nařízení vlády jsme museli veškeré akce zrušit. Týká se to nejen kroužků, ale i některých dalších plánovaných jednorázových setkání pro veřejnost. Situace kolem Covid-19 nás opět omezila ve všech aktivitách. Hned po otevření DDM stanovíme pro všechny akce náhradní termín,“ uvedla Petra Slámová, ředitelka DDM Postoloprty.

Situaci nemůžeme nijak ovlivnit

„Celá situace nás mrzí, nemůžeme ji ale nijak ovlivnit. Budeme se na všechny návštěvníky těšit hned po ukončení mimořádných opatření,“ dodala Irena Preclíková, vedoucí DDM Podbořany. Kromě domů dětí a mládeže jsou přerušeny i zájmové obory v základních uměleckých školách.

(Na snímku nahoře jsou děti z DDM Postoloprty při jednom ze setkání v září, zdroj: DDM Postoloprty)