Očkovací centrum v Podbořanech bude v provozu i nadále, původně oznámený konec neplatí

Podbořany – Očkovací centrum pro veřejnost v Podbořanech bude v provozu i nadále, to znamená i v únoru. Minulý týden sice radnice na webu města oznámila, že toto centrum od 1. února prozatím ukončí činnost, ale situace se mezitím změnila. Nyní představitelé radnice potvrdili, že očkovací centrum v Nádražní ulici bude pokračovat i v únoru. Otevřeno bude jen dva dny v týdnu, což začne platit už od příštího týdne.

Zájem lidí v lednu klesal

„Město sice není provozovatelem tohoto centra, ale jsme rádi, že ho tu pro naše obyvatele máme, a úzce spolupracujeme s lékařem, který ho vede. V poslední době během ledna klesal zájem lidí o očkování, proto lékař MUDr. Jacques Nabbout, který centrum vede, původně uvedl, že provoz centra od února přeruší. Teď ale zájemců přece jen trochu přibylo, a tak lékař se rozhodl, že očkovací místo ještě nechá provozu i v únoru,“ vysvětlil na dotaz naší redakce Martin Gutzer, tajemník Městského úřadu Podbořany.

V únoru se bude očkovat vždy v úterý a v pátek

Podbořanské očkovací místo bylo dosud otevřeno čtyři dny v týdnu, vždy od úterý do pátku. Od příštího týdne bude v provozu už jen dva dny v týdnu, a to v pondělí a v pátek. Takto to bude platit až do 4. února a následně se režim pozmění na očkovací dny úterý a pátek, které by měly platit celý únor. „Očkování v únoru bude vždy v úterý a v pátek od 7.30 do 11 hodin,“ upřesnil Martin Gutzer.

Aktuálně jsou v okrese Louny jen dvě stálá očkovací místa

Očkovací centrum v Podbořanech zahájilo provoz loni v dubnu a potom ho přerušilo během září – tehdy to bylo také kvůli snižujícímu se zájmu lidí o očkování. Jenže na přelomu října a listopadu epidemie Covid-19 znovu zesílila a zájem o očkování mezi lidmi opět stoupl. Lékař i město se tedy dohodli, že provoz očkovacího místa znovu obnoví, a centrum je od konce listopadu opět otevřeno. Aktuálně jsou v okrese Louny pouze dvě očkovací místa pro veřejnost se stálým provozem – jedno je v Žatci a druhé v Podbořanech. Lidé se mohou nechat očkovat i v Lounech – tam přijíždí krajský očkovací tým zdravotníků nyní jednou za týden, vždy ve středu.

ČTĚTE TAKÉ: Jednou za týden a stačí. Systém očkování v Lounech se nyní měnit nebude, stálé očkovací centrum provoz neobnoví

ČTĚTE TAKÉ: Očkovací centrum v Podbořanech po dvou měsících znovu obnoví činnost – od 18. listopadu

ČTĚTE TAKÉ: Velký zájem o očkování: centrum v Žatci se znovu vrací do větších prostor na náměstí Poperinge

ČTĚTE TAKÉ: Ordinace po oblíbeném lékaři v Podbořanech, který v září bohužel zemřel, znovu začala pracovat

(na snímcích: očkovací centrum pro veřejnost v Podbořanech, foto Libor Želinský)