Dvě odpočívky u Smolnice budou hotové do dvou let. Stavba začne každou chvíli, město už vydalo povolení

Lounsko – Stavba dvou nových odpočívadel na obou stranách dálnice D7 v místech u dnešní odbočky směrem na Smolnici se přiblížila. Nové odpočívky vzniknou po obou stranách dálnice, která se aktuálně rozšiřuje na čtyři pruhy. Řidiči tam budou moci zaparkovat, zajít si na WC, protáhnout se, posedět na lavičce, dát si kávu nebo svačinu.

Stavbu plánuje Ředitelství silnic a dálnic ČR

Lounská radnice tento týden vydala stavební povolení a z něj vyplývá podmínka, že stavba by měla být dokončena do dvou let od nynějšího termínu. Územní řízení k budoucí stavbě odpočívek běželo už od podzimu roku 2020, letos v lednu pak Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) podalo žádost o stavební povolení.

Místo pro osobní auta, kamiony i autobusy

Jaká je kapacita nově budovaných odpočinkových míst pro řidiče? Na každém z obou odpočívadel bude místo pro 26 osobních aut, 14 kamionů, čtyři autobusy a dokonce i tři karavany, vyplývá z materiálů ŘSD. Řidiči i jejích spolujezdci, například rodiny na cestách nebo spolupracovníci, budou mít k dispozici záchody, lavičky, stoly, klidovou zónu, pro děti má být na místě i malé „hřišťátko“ s několika herními prvky.

Úsek dálnice u Chlumčan se nyní už staví

Stavba je součástí nově budovaného úseku dálnice D7 v oblasti u Chlumčan, na němž dělníci v současnosti už pracují. Tento úsek měří kolem pěti kilometrů a stát má asi dvě miliardy korun. Dokončen bude přibližně ve stejném termínu jako nové odpočívky. Na dálnici D7 loni v prosinci skončila stavba nového úseku u Panenského Týnce a nyní se pracuje na rozšíření silničního tahu Praha – Louny – Chomutov právě v Chlumčanech a také na obchvatu Loun. Za další dva roky přijde na řadu i náročný úsek u Postoloprt, kde se kvůli budoucí dálnici musel o kus posunout i fotbalový stadion.

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com)

ČTĚTE TAKÉ: Auta, kamiony, autobusy. Řidiči i cestující z D7 se budou moci protáhnout na dvou nových místech u Smolnice

ČTĚTE TAKÉ: Dům kultury ROH už je pryč. Z objektu v Lounech se brzy stane nákupní centrum

ČTĚTE TAKÉ: Postoloprty zřejmě přijdou o stavební úřad. Vláda jich v celé zemi chce zrušit více než třetinu