Nové mantinely, střídačky i ochranné sklo. Bruslaři, hokejisté a diváci se mohou těšit na vylepšený stadion

Louny – Bruslaři na zimním stadionu v Lounech se letos od podzimní sezony dočkají zbrusu nových mantinelů kolem ledové plochy, hokejisté navíc k tomu ještě také nových střídaček. Lounská správa sportovních areálů (LSSA) připravila na letošní jaro rekonstrukci této části stadionu, město Louny tento týden vypsalo veřejnou zakázku a ve výzvě hledá firmu, která výměnu provede. Předpokládaná cena by se měla pohybovat kolem 2,2 milionu korun.

Tři vjezdy pro rolbu, šest dvířek pro sportovce

Staré mantinely, hráčské lavice a další součásti střídaček budou odstraněny, stejně tak i ochranné plexisklo nad ledovou plochou. „Na jejich místo přijdou nové mantinely, nové střídačky, nové ochranné prosklení. Součástí nového hrazení budou tři vjezdy pro rolbu na údržbu ledu, šest dvířek pro možnost vstupu bruslařů a hokejistů na led, ochranné sítě, časomíra a další prvky,“ vyplývá z dokumentace Městského úřadu Louny, který tento týden zveřejnil podmínky pro účast firem ve výběrovém řízení.

Práce začnou v květnu a hotovo má být v červenci

Firmy se mohou hlásit městu do 9. února. Výběrové řízení proběhne na přelomu února a března. Podle představ města by práce na zimním stadionu měly začít na počátku května, krátce poté, kdy správci stadionu ukončí sezonu a rozpustí led. Nové mantinely a další zařízení má být na místě hotové nejpozději do konce července.

Historie začala už skoro před šedesáti lety, stadion zprvu ještě neměl střechu

Zimní stadion na současném místě načal svou historii už v 60. letech minulého století; předtím se v Lounech bruslilo na letním cvičišti. Tam bylo vytvořeno vždy jen přírodní kluziště, vyrobené z „nastříkané“ vody a odkázané pouze na počasí s teplotami pod bodem mrazu. Při oblevách se bruslit nedalo. V roce 1965 ovšem mohli lidé v Lounech poprvé bruslit a hrát hokej na umělé ledové ploše, vyrobené podle tehdy zcela nových technologií pomocí polyetylenových trubek. Zimní stadion byl zprvu otevřený, sportovalo se pod širým nebem, ale k dalšímu významnému kroku došlo v roce 1985, kdy byl celý stadion zastřešen. V současnosti je to jediný krytý zimní stadion na území okresu Louny. Ledová plocha je na něm pro sportovce i veřejnost k dispozici vždy od září do dubna.

ČTĚTE TAKÉ: Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

ČTĚTE TAKÉ: Ze zimního stadionu zmizel led, z nové plavecké haly zase voda. I tohle dokáže koronavirus

ČTĚTE TAKÉ: První cedule s nápisem Slavoj visela na nové tribuně jen tři dny, pak musela dolů. Písmo bylo moc tenké

(ilustrační foto nahoře: pixabay.com, dole: Lounská správa sportovních areálů)