Testovací místo na náměstí v Podbořanech zahajuje provoz tento týden. Lidé mohou chodit od pondělí do pátku

Podbořany – Nové testovací místo pro veřejnost, umístěné před kulturním domem na náměstí v Podbořanech, zahájí provoz pro veřejnost tento týden. Zájemcům bude zjišťovat „pozitivitu“ či „negativitu“ v souvislosti s virem Covid-19. Startuje právě dnes, ve středu 11. srpna.

Ve všední dny vždy 7-17 hodin

„V provozu bude vždy od pondělí od pátku, každý den od 7 do 17 hodin,“ informoval Antonín Meder z podbořanské radnice. Pracovníci centra budou provádět zájemcům antigenní testy a po pár minutách čekání jim vydávat písemná potvrzení. Testovacím místem je mobilní obytná buňka, která byla na náměstí přivezena už na konci července.

Místo na náměstí si provozovatelé vybrali sami

Původně mělo testovací místo zahájit svůj provoz už minulý týden, potom se termín o pár dní posunul. „Byly tam trochu složitější schvalovací procesy,“ uvedl starosta Podbořan Radek Reindl. „Prostor na náměstí si provozovatelé vybrali sami, chtěli nějakou plochu v centru města, kde je větší pohyb lidí a snadná přístupnost pro jejich návštěvu,“ vysvětlil starosta už v červenci.

Testování je bezplatné, platí ho zdravotní pojišťovny

Nové místo na náměstí v Podbořanech bude poskytovat testování a písemná potvrzení všem zájemcům bezplatně, dětem i dospělým. S dětmi do 15 let musí k testu přijít i zákonný zástupce. Důležité je mít s sebou kartičku zdravotní pojišťovny. Doklad o testu s negativním výsledkem potřebují děti podle současných nařízení například ke vstupu na koupaliště, dospělí zase tento doklad (nebo jiný dokument o bezinfekčnosti, třeba potvrzení o očkování) například při návštěvě restaurace, kadeřnictví, příbuzného v domovech seniorů či jiných zdravotnických zařízeních a podobně. Čestné prohlášení pro tyto účely už nestačí.

Lidé z Podbořan nemusí kvůli testům odjíždět mimo město

Další nejbližší podobné testovací místo je v Žatci na parkovišti Stop-Shop. Pro lidi z Podbořan a okolí testovací místo v jejich městě znamená usnadnění hlavně v tom, že v případě nutnosti testu nemusejí cestovat kvůli otestování mimo Podbořany.

(na snímku nahoře: nové testovací místo před kulturním domem v Podbořanech. Foto Radek Reindl)

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech na náměstí bude lidem k dispozici nové bezplatné testovací místo

ČTĚTE TAKÉ: V Podbořanech se staví třetí supermarket. Prodávat začne ke konci letošního roku

ČTĚTE TAKÉ: Kola, přilby a jdeme cvičit pravidla! Děti v Podbořanech mohou využívat nové dopravní hřiště