Milovníci letního kina dostanou šanci i v Lounech. Začíná se v pátek, start zajistí Šarlatán, vstup je bezplatný

Louny – Po Žatci a Podbořanech, kde přes prázdniny lidé mají možnost vidět filmy pod širým nebem při provozu letního kina v pravidelném nebo aspoň občasném režimu, se stejná příležitost nabízí nyní také zájemcům v Lounech. Filmoví fanoušci mohou navštívit amfiteátr na výstavišti v Lounech. Promítání tam začíná tento týden; v pátek 13. a v sobotu 14. srpna jsou k výběru dva filmy.

V pátek Šarlatán s Ivanem Trojanem

A pokud se povede i počasí bez deště, dá se očekávat, že o filmy by mohl být velký zájem. Prvním snímkem je Šarlatán, loňská novinka od režisérky Agnieszky Holland, která často využívá náměty z historie i z českého prostředí. V roce 2013 slavil velký úspěch její snímek Hořící keř, odehrávající se v pohnuté době kolem let 1968, 1969 a činu Jana Palacha. V Šarlatánovi exceluje v hlavní roli Ivan Trojan a film vypráví o skutečné postavě – léčiteli z 50. let, který nejenže pomohl tisícům lidí od nemocí, ale zároveň musel čelit temné době a politickým tlakům v novém režimu po roce 1948.

V sobotu Trollové pro děti

V sobotu si dobrou zábavu mohou užít hlavně rodiny s dětmi, kterým pořadatelé z Parku Louny nabídnou další loňskou novinku: animovaný film Trollové: Světové turné. Promítání obou filmů, jak v pátek, tak i v sobotu, začíná ve 21 hodin. A pozor, to nejlepší nakonec – vstup je bezplatný. „Díky příspěvku od města můžeme promítat a pozvat všechny lidi zdarma do kina,“ uvedli pořadatelé. Park Louny zajišťuje společenský a kulturní provoz pavilonů a kavárny na výstavišti průběžně během roku, tedy i v době mimo konání hlavních výstav. Organizačně patří pod Městskou knihovnu Louny.

V srpnu i září budou následovat další filmy

Promítání v amfiteátru je zařazeno do série akcí Letní lounské Vábení alternativně; i proto na něj město přidalo příspěvek. Další filmy pod širým nebem na výstavišti v Lounech budou následovat ještě také 27. srpna (Rocketman – film o hudebníku Eltonu Johnovi) a 10. září (Bábovky – česká komedie s Ondřejem Vetchým, Lenkou Vlasákovou a dalšími herci).

V Podbořanech skončí sezona úspěšným Prvokem a Šampónem

Od června je v pravidelném provozu tradiční letní kino v Žatci, po celé léto promítá vždy v cyklu čtvrtek až neděle. Od července se k němu přidává i městské koupaliště v Podbořanech, v jehož areálu pořadatelé promítají během prázdnin po setmění filmy v periodě přibližně jednou za 4-5 dní. Například jen v srpnu to je celkem osm filmů; prázdninovou sezonu tam zakončí 31.8. nový snímek Prvok, Šampón, Tečka a Karel, česká komedie, která po nedávném uvedení do kin slaví u diváků obrovský úspěch.

(na snímku nahoře: amfiteátr v Lounech. Foto mapy.cz – Jiří Vopálenský)

ČTĚTE TAKÉ: Led už se vyrábí. V Lounech bude možné bruslit i v horkém létě – hned od počátku srpna

ČTĚTE TAKÉ: Město připravuje přestavbu kina. Šikmá podlaha se narovná a vznikne sál i pro tanec a koncerty

ČTĚTE TAKÉ: Tři bunkry v Lounech mají nový maskovací nátěr. Z jednoho nadšenci vybourali 11 tun betonu, který tam nalili okupanti